Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 19 Şubat 2019, Salı 16:28
banner

VikiLefkoşa karekodları ile Surlariçi artık akıllı telefonlarda

VikiLefkoşa karekodları ile Surlariçi artık akıllı telefonlardaSurlariçi bölgesinde bulunan tarihi mekanlar, müzeler ve meydanlar gibi alanlara ilişkin bilgi ve görsellere karekod (QR kod) uygulamasıyla anında ulaşılabilecek.
Paylaş  
2
2
2
0

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) desteğiyle, yürütülen iş birliği projesi “VikiLefkoşa” kapsamında Lefkoşa'nın tarihî Surlariçi bölgesindeki çok sayıda noktaya Vikipedi'ye bağlantı veren karekodlar yerleştirilmesi planlanıyor.

Mehmet Göksu'nun proje koordinatörlüğünde Wikimedia Topluluğu Kullanıcı Grubu Türkiye ve Kıbrıs Türk Rehberler Birliği’nin katkılarıyla hayata geçirilmek üzere olan ödüllü iş birliği projesi 3 Mart’ta sona erecek. Projeye en çok katkıda bulunan katılımcılara kitap ve teşekkür mektubu verilecek. En çok katkıda bulunan katılımcıya LTB tarafından Haşmet Muzaffer Gürkan'ın “Dünkü ve Bugünkü Lefkoşa” kitabı ve Başkan Mehmet Harmancı'dan teşekkür mektubu gönderilecek.

LTB’den verilen bilgiye göre, VikiLefkoşa” veya resmi adıyla “Vikipedi-LTB Karekod Projesi” ile Lefkoşa Surlariçi bölgesinde bulunan tarihi mekanlar, müzeler ve meydanlar gibi alanlara ilişkin bilgilere ve görsellerine karekod (QR kod) uygulaması ile anında ulaşılabilecek.

İlk olarak ilgili maddelerin Türkçe ve İngilizce olarak tamamlanması, ardından da diğer dillere çevrilmesi için LTB destekli çok dilli bir iş birliği projesi düzenlenmesinin hedeflendiği projede kodları okutanlar, telefonları hangi dildeyse o dilde bilgi edinebilecekler. Projeye katkı koymak veya ayrıntılara ulaşmak isteyenler https://tr.wikipedia.org/wiki/Vikipedi:VikiLefkoşa  adresini ziyaret edebilir veya mgoksu1998@gmail.com  mail adresi üzerinden bilgi alabilir.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Surlariçi'ne 25-26 Mart tarihlerinde su verilemeyecek
image Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Su İşleri ve Altyapı Şubesi tarafından Surlariçi Bölgesi’ne su sağlayan içme suyu şebekesi üzerinde planlı olarak bakım ve onarım çalışması yapılacak.
Tarim Dairesi eğitim çalışmalarına Kalavaç Köyü ile devam edecek
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Tarım Dairesi'nin üreticileri bilgilendirme eğitimleri Kalavaç Köyü'yle devam edecek.
Lefkoşa'nın Marmara Bölgesi 33. Sokak'ta yol trafiğe kapanacak
image LTB’den yapılan duyuruya göre Lefkoşa’nın Marmara Bölgesi’nde 33. Sokak’ta altyapı çalışması nedeniyle yol trafiğe kapatılacak.