Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 24 Nisan 2019, Çarşamba 15:44
banner

LTB, şarkı sözü yarışması düzenliyor

LTB, şarkı sözü yarışması düzenliyorLefkoşa Türk Belediyesi, şarkı sözü yarışma düzenliyor
Paylaş  
4
4
3
0

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) başkent Lefkoşa’ya ait ve şehri anlatacak şarkının sözlerinin yazımı için yarışma düzenliyor.

Yarışmanın amacı tüm renklerin kardeşçe bir arada yaşadığı şehir Lefkoşa’nın tanıtılması, Lefkoşalı olmak ve Lefkoşalıların yaşam kültürlerinin aktarılması, tarihi ve dokusunun söz ve müzikle anlatılması olarak belirlendi.

Yarışmacılar için son başvuru tarihinin en geç 21 Haziran Cuma günü mesai bitimi olduğu yarışmada yazılan şarkı sözünün bestesi ise Lefkoşa Belediye Orkestrası tarafından yapılacak.

ÖDÜLLER

Yarışmanın ödülleri olarak birinciye 2.500 TL ve 1 yıllık Velespeed üyeliği, ikinci ve üçüncüye ise Lefkoşa Belediye Tiyatrosu oyunları ve festivalleri ile Lefkoşa Belediye Orkestrası konserlerine iki kişilik ücretsiz bileti olarak belirlendi.

KATILIM KOŞULLARI

  1. Her yaş ve meslekten ilgililer yarışmaya katılabilir.
  2. Yarışmaya gönderilen şarkı sözlerinin yayınlanmamış, ödül kazanmamış ve telif haklarının satılmamış olması gerekmektedir.
  3. Sözler sadece Türkçe dilinde olacaktır. 
  4. Şiirin Türkçe dil kurallarına, hece sayılarının eşit olmasına dikkat edilerek ve şarkı bestelemeye uygun olacak şekilde yazılmasına dikkat edilmeli.
  5. Sözlerin en fazla 4 kıtadan oluşması gerekmektedir. 
  6. Şarkı sözlerinde dil, din, ırk, renk, köken ayrımı yapan, cinsiyetçi, şiddet eğilimli, aşağılayıcı, dezavantajlı grupları küçümseyici yaklaşımlar, küfür, kaba tabir vs. kullanılamaz. Seçilen temaların yarışma amacına uygun olması, sözlerinin anlamsız olmaması ve herhangi bir ticari amaç taşımaması gerekmektedir.
  7. Her katılımcı yarışmaya en fazla 2 şarkı sözü ile katılabilir.

Son başvuru tarihi 21 Haziran Cuma

Şartname ve başvuru dilekçesi örnekleri; www.lefkosaturkbelediyesi.org adresinden temin edilebilir.Yarışmacılar bilgi ve sorular için Lefkoşa Türk Belediyesi Halkla İlişkiler (LTB Binası 1. Kat) (Tel: 22 85221-1111) adresine ulaşabilirken ayrıntılı bilgi ve katılım formuna www.lefkosabelediyesi.org adresinden ulaşabilecek. Yarışmacılar en geç 21 Haziran 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar başvurularını LTB Halkla İlişkiler Birimi’ne ulaştırabilirler.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Harmancı, Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Özyiğit ile görüştü
image LTB Başkanı Harmancı, Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Özyiğit ile görüştü. Lefkoşa ve Mersin Yenişehir Belediye Başkanları ise iş birliği mesajları yayımladı.
Haspolat'ta yangın
image Haspolat Su Arıtma Tesisi'nin güney kısmında ağıllar bölgesinde dün yangın çıktı.
Lefkoşa'da çıkan kavgada 2 kişi darp edildi
image Lefkoşa'da dört kişi bir taraf olup, iki kişiyi ağır şekilde yaralayarak darp etti.