Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 9 Mayıs 2019, Perşembe 09:26
banner

LTB'nin yeni kapıların açılması önerisine bir destek de Esnaf ve Zanaatkarlar Odası'ndan

LTB'nin yeni kapıların açılması önerisine bir destek de Esnaf ve Zanaatkarlar Odası'ndanLefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, LTB'nin başkent Lefkoşa'da yeni geçiş kapılarının açılmasına ilişkin taleplerini aktarmak ve görüşlerini almak için Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası'na ziyaret gerçekleştirdi.
Paylaş  
3
4
2
0

Kuzey ve Güney Lefkoşa’da geçiş kapılarının arttırılması ve bu sayede geçişlerin ve trafiğin rahatlaması amacı ile Lefkoşa Rum Belediyesi ile görüş birliğine varmasının ardından temaslarını sürdüren Başkan Harmancı, Sendikal Platform’da yer alan örgütler ile başlattığı ortak sivil bir inisiyatif oluşturulması önerisini Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nın ardından bu kez de Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’na aktardı.

“MAĞUSA KAPISI’NIN ARAÇLI GEÇİŞLERE, BAF KAPISI’NIN İSE YAYA GEÇİŞLERİNE AÇILMASI BİZİM İÇİN ÖNCELİKLİ”

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Lefkoşa’nın ülkenin merkezi olmasına rağmen araçlı tek bir sınır geçiş kapısının olmasının insanların dolaşım anlamında özgürlüklerini ciddi şekilde sıkıntıya soktuğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın yanı sıra Sendikal Platform üyelerinin de Lefkoşa’da yeni geçiş kapılarının açılmasına destek belirttiğini kaydeden Başkan Harmancı, Rum yönetiminin ise Lefkoşa’da açılması muhtemel kapıları farklı bölgelerdeki kapılar ile birlikte ele almasının üzüntü verici olduğunu söyledi.

Başkan Harmancı Mağusa Kapısı’nın araçlı geçişlere, Baf Kapısı’nın ise yaya geçişlerine açılmasının kendileri için öncelikli olduğunu vurguladı.Harmancı, Lefkoşa Surlariçi’nde özellikle Yediler ve Kuyumcular Sokak’ta faaliyetlerini sürdüren küçük esnafın bölgede gelişen yeni turizm odaklı stratejide nasıl yer alabileceğinin tartışılması ya da bu bölgede eski tip teknoloji ağır ve kirli sanayi ile ilgili oluşacak durumun organize bölgelere nasıl aktarılabileceğine ilişkin bir süredir Ekonomi Bakanlığı’nın yanı sıra Vakıflar İdaresi ile görüşmeler gerçekleştirdiklerine de sözlerine ekledi.

“BAŞKAN HARMANCI VE LTB’NİN YENİ KAPILAR İÇİN GİRİŞİMİ MEMNUNİYET VERİCİ”

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Odası Genel Koordinatörü Hürrem Tulga ise yaptığı konuşmada Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) Başkanı Mehmet Harmancı’nın Kuzey ve Güney Lefkoşa’da geçiş kapılarının arttırılması yönündeki girişimlerini memnuniyetle karşıladıklarını belirterek Başkan Harmancı’ya ve LTB’ye bu konuda destek belirtti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Lefkoşa'da uyuşturucudan 2 tutuklu
image Lefkoşa'da polis tarafından yapılan aramalarda üzerinde uyuşturucu madde bulunan 2 kişi tutuklandı.
LTB 86 işyerini denetledi, 8 yüzme havuzunun su analizlerini yaptı
image Lefkoşa'daki 86 iş yeri denetlendi, 6 iş yeri eksiklikleri nedeniyle uyarıldı. Öte yandan Lefkoşa'da bulunan 8 yüzme havuzunda su analizi yapıldı ve analiz yapılan havuzların temiz olduğu tespit edildi.
Haspolat şehitleri törenle anıldı
image Mutlu Barış Harekatının ikinci aşaması sırasında şehit düşen Haspolat Şehitleri anıldı.