Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 24 Mayıs 2019, Cuma 09:23
banner

LTB, Başkent Lefkoşa'da biyolojik ilaçlamalara devam ediyor

LTB, Başkent Lefkoşa'da biyolojik ilaçlamalara devam ediyorLefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından düzenli olarak yapılan sivrisinek ve haşere ile mücadele kapsamındaki hanelerin rögarları ve kanalizasyon hatlarının jel ilaç ile ilaçlaması devam ediyor.
Paylaş  
2
3
1
0

LTB, Lefkoşalıların sağlığı için kanserojen madde içermeyen biyolojik yöntem ile Nisan ayında başlattığı sivrisinekle mücadele kapsamında Hamitköy, Dumlupınar, Haspolat, Küçük Kaymaklı, Çağlayan, Surlariçi, Kermiya, Köşklüçiftlik ve Kumsal bölgelerinde ilaçlama yapıldı.

LTB Halk Sağlığı Şubesi Çevre Sağlığı ve İlaçlama Birimi ekipleri tarafından yürütülen, hamam böceği ile mücadele çalışmaları bugün (24 Mayıs 2019 Cuma) Marmara bölgesinde başladı. LTB sınırlarındaki tüm bölgeleri kapsayan ilaçlama çalışmaları, Marmara bölgesinin ardından Göçmenköy, Kızılbaş, Ortaköy, Yenişehir ve Taşkınköy bölgelerinde devam edecek.

LTB Halk Sağlığı Şubesi Çevre Sağlığı ve İlaçlama Birimi’nin ilaçlama konusunda eğitim almış deneyimli ekipleri tarafından 2 Nisan’da başlatılan çalışmalarda ev içleri, rögarlar ve kanalizasyon hatları ilaçlanıyor. LTB Halk ve Çevre Sağlığı ekipleri girilen evlerde su dolu kapları da boşaltarak sivrisineklere karşı biyolojik yapılan mücadeleye ek olarak fiziksel mücadele de yapıyorlar.

HER HANEYE BİLGİLENDİRİCİ BROŞÜR DAĞITIMI

Hamam böceği ile mücadelede jel ile ilaçlama yöntemini kullanan LTB ekipleri ev sahiplerine sivrisinek mücadelesi ile ilgili bilgilendirici broşür vererek mücadele kapsamında yapılması gerekenleri de Lefkoşalılarla bu broşür sayesinde paylaşıyor.

LTB Halk Sağlığı Şubesi Çevre Sağlığı ve İlaçlama Birimi’nden yapılan açıklamada yurttaşların Alo 185 yirmi dört saat çözüm hattı veya 2285221 (dahili 1441-1410-1490) numaralı telefondan birime ulaşabilecekleri belirtildi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Lefkoşa sokakları 1 saat de olsa egzoz değil parfüm koktu...
image Lefkoşa sokakları, "Süslü Kadınlar Bisikler Turu" sayesinde 1 saat de olsa egzoz değil parfüm koktu...
Surlariçi bölgesinde bugün sabaha karşı yangın çıktı
image Lefkoşa'da Surlariçi bölgesinde, bu sabah saat 01.40'da yangın çıktı
Wellness Fest 5-6 Ekim'de Çağlayan Park'ta düzenlenecek
image Kıbrıs Türk Diyetisyenler Birliği (KTDB), Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) katkıları ve iş birliği ile 5-6 Ekim'de Çağlayan Park'ında Wellness Fest düzenleyecek.