Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 12 Haziran 2019, Çarşamba 11:23
banner

LTB Başkanı Harmancı: "Olay nerede tıkanıyor?"

LTB Başkanı Harmancı: Olay nerede tıkanıyor?LTB Başkanı Harmancı Surlariçi'ndeki "haraç çetesi" yeni bir açıklama yaptı. Harmancı, "Gerekli isimler verildi, neden herhangi bir soruşturma yürütülmüyor olay nerede tıkandı, ortaya çıkmalı" dedi.
Paylaş  
4
3
4
2

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Harmancı, dün yaptığı açıklama ile Surlariçi’ndeki haraç çetesi için 6 kişinin isimlerini İçişleri Bakanlığı’na ilettiğini aktardı.

Surlariçi’ndeki “haraç çetesi” hakkında yeni bir açıklama yapan Harmancı, “Ekim ayında İçişleri bakanımıza Surlariçi bölgesinden işletmelere rahatsızlık verdiğini tespit ettiğimiz 6 kişilik şüpheli kişilerin listesini ve adreslerini ulaştırmıştık, o listeden 1 kişi şu anda yaşanan son olaydan dolayı tutuklu yargılanıyor, ayrıca bölgedeki işletmeler aracılığı ile bölgede yaşanan sorunlar Başbakanlık müsteşarı ve güvenlik müşavirine iletilmiştir” dedi.

Harmancı, verilen isimlerle ilgili herhangi bir soruşturma yürütülmemesi noktasında sitemini ortaya koyarak, olayın nerede tıkandığını ortaya çıkmasının oldukça önemli olduğunu belirtti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
12 Haziran 2019, Çarşamba
Engin         - Lefkosa
Olaylar elcilikte tikaniyor,polislerin sozu gecmiyor.

12 Haziran 2019, Çarşamba
Hasan         - Girne
İşte durumumuz bu: Birileri çete kurar, haraç toplamaya başlar, normal vatandaş bile bütün üyelerini Facebook’tan takip edebilir. Geçen sene konu hem polise, hem Belediye Başkanı’na, hem içişlerine, hem de Başbakanlık müsteşarlığına bildirilir. İsimler verilir. Hatta o zamanki tesbitlerden bu tiplerin hepsinin adada kaçak kaldığı görülür. Peki ne yapılır? Hiçbir şey hatta polis dahil herkes üzerinde soğuk su içerler. Şikayetçilere de bazıları “bunlarla fazla uğraşmayın” cinsinden telkinde bulunurlar. Bu tiplerin bazılarının bazı sağcı radikal guruplarla hareket ettiği biliniyor. Yani sonuçta birileri bunları koruma altına alıyor. Ta ki üç beş biradan sonra efendiler tekrar coşunca!! Hesapta Operasyon falan yapılıyor ama bu isimleri, cisimleri belli tipler aniden arazi oluyorlar!! Şu an İçerde üç beş tanesi var sadece. Polis komutanı ise sessizliğini koruyor. Bu tiplere niye daha önce müdahale edilmemiş? Cevap yok! Niye?Arikli ve Zartoglu'ndan bu konu uzeri tis yok,Tatar'dan hic yok.

banner
banner
banner
banner
banner

Lefkoşa'da hafta sonu yapılacak yol çalışması nedeniyle bazı sokaklar trafiğe...
image Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), yapılacak yol çalışması nedeniyle bazı sokakların hafta sonu boyunca trafiğe kapalı olacağını duyurdu.
Lefkoşa'nın bazı bölgelerinde 3 saatlik elektrik kesintisi
image Lefkoşa'nın bazı bölgelerine bugün 3 saat elektrik verilemeyecek.
Baraka Kültür Merkezi, tiyatro oyunuyla tepki gösterdi  
image Baraka Kültür Merkezi  "özerk tiyatro yasası olmayışı  ve sanata yasak konmasına" tiyatro oyunuyla tepki gösterdi.