Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 20 Temmuz 2019, Cumartesi 13:44
banner

Harmancı: "Savaşların hiçbiri güzel ve adil değildir"

Harmancı: Savaşların hiçbiri güzel ve adil değildirLefkoşa Türk Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, 1974 Barış Harekatı ile ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Savaşların hiçbiri güzel ve adil değildir" dedi.
Paylaş  
4
5
4
0

Lefkoşa Türk Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, kişisel sosyal medya hesabından 1974 Barış Harekatı ile ilgili açıklama yaptı.

20 Temmuz’un 1963’ten 1974’e yaşananların ve en son olarak faşist 15 Temmuz darbesinin bir sonucu olduğunu aktaran Harmancı’nın paylaşımı şöyle;

"Savaşların hiçbiri güzel ve adil değildir Kıbrıs’ta da bugüne kadar gerçekleşen savaş veya tedhiş hareketleri bir çok aileyi yerinden etmiş, bir çok masum insanın hayatını kaybetmesine yol açmıştır.

20 Temmuz bir sonuçtur, 1963’ten 1974’e yaşananların ve en son olarak faşist 15 Temmuz darbesinin bir sonucudur 20 Temmuz.
Kıbrıs Türkünün büyük çoğunluğunun yıllar boyu tek başına verdiği var olma mücadelesi içerisinde büyük bir mutluluk ve gözyaşı ile karşıladıkları ve “hayata tutundum” dedikleri tarihtir.

Üzülerek söylemeliyim ki sonrasında toplumu darmadağın eden kötü yönetimler bir çok insanımızın ülkesinde hayata tutunmasının önüne geçmiş ve pek çok insanımız gurbette hayata tutunma mücadelesi vermeye başlamıştır. Elde ettikleri ve adına “ganimet” dedikleri kalanları parti devletini yaratmak ve bireyleri adeta kendileri için çalışan kölelere döndürmek için kullanmışlardır.

Paylaşım düzeninin bir parçası haline gelmemeyi başaramamış ağırlıklı iki toplum var Kıbrıs’ta, kendi geleceklerini barışçı bir şekilde kurmayı ve sağlıklı bir şekilde bunu götürmeyi başaramamış, iç ve dış tehditleri bir türlü kendi iradesini ortaya koyarak engelleyememiş iki toplum var.

Bir kez daha savaş ve onun getirisi acıların yaşanmayacağı bir yurt kurma özlemiyle, yurdundan koparak buraya gelip hayatlarını kaybedenleri ve savaşın kötü yüzünün etkilediği, yurdundan, canından ve ailesinden olan herkesi sevgi ve saygıyla yad ederim.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
0
 
6
 
0
 
0
 
2
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Lefkoşa'nın bazı bölgelerine yarın 3 saat elektrik verilemeyecek
image Yarın sabah Lefkoşa'nın bazı bölgelerinde 3 saatlik elektrik kesintisi yapılacak.
Selimiye Cami yenilenecek... "Kıbrıs'ta uzun yıllar hizmet verecek hale getir...
image T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Selimiye Camii'nin restore edileceğini açıkladı.
Lefkoşa kışa hazırlanıyor
image Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) yağmur suyu drenaj ve kaldırım konusundaki yatırımlarını sürdürüyor.