Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 29 Temmuz 2019, Pazartesi 13:08
banner

"Surların yıkılan bölümleriyle ilgili incelemeler yapıldı, gereken yapılacak"

Surların yıkılan bölümleriyle ilgili incelemeler yapıldı, gereken yapılacakKültürel Miras Teknik Komitesi Başkanı Tuncay, Lefkoşa'daki surların bir kısmının yıkılması konusunda açıklama yaparak “gerekli incelemeler yapıldı, yakında yapılacak çalışmalara ilişkin hareket stratejisi belirlenecek” dedi.
Paylaş  
5
6
5
0

banner

Kıbrıs Postası – Sosyal Medya

Kültürel Miras Komitesi Başkanı Ali Tuncay, sosyal medyada büyük yankı bulan Lefkoşa’daki surun bir kısmının yıkılması üzerine olan paylaşımlar konusunda açıklama yaptı.

Tuncay, Kültürel Miras Teknik Komitesi olarak 26 Temmuz Cuma akşamından bu yana bu durumun farkında olduklarını de bölgede gerekli incelemelerin yapıldığını aktardı.

Önümüzdeki günlerde bir çalışma stratejisinin belirleneceğini söyleyen Tuncay, “Kurumlarımızla işbirliği içerisinde hepimizi üzen bu durumu ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Tuncay’ın açıklaması şu şekilde:

“Bugün gerek basın gerek sosyal medya üzerinden gündeme getirilen Lefkoşa surlarının Cephane (Quirini) Tabyasındaki yıkılan bölümüne ilişkin şu bilgiyi vermek isterim. Cuma akşamı (26 Temmuz) surların yıkıldığını haber almamızın hemen akabinde Kültürel Miras Teknik Komitesi olarak devreye girdik. UNDP ve teknik komiteden uzmanlarımız surların yıkılan bölümlerinde incelemeler yaptı ve önümüzdeki dönemde yapılması gereken çalışmalara ilişkin bir hareket stratejisi belirlenecektir. Kurumlarımızla işbirliği içerisinde hepimizi üzen bu durumu ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapacağımızı bildiririm.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Lefkoşa Turkcell İle Koşuyor Maratonu'nun 10 ile 21 km sonuçları açıklandı
image Büyük bir katılım ile gerçekleşen Lefkoşa Turkcell İle Koşuyor Maratonu'nun 10 ile 21 km sonuçları açıklandı.
"Lefkoşa Turkcell'le Koşuyor" maratonu koşuldu
image Lefkoşa Türk Belediyesi'nin bu yıl Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlediği "Lefkoşa Turkcell'le Koşuyor Maratonu" bugün Lefkoşa'da gerçekleştirildi.
"Lefkoşa Turkcell'le Koşuyor Maratonu"nda 10 ile 21 km yarı maraton koşusu so...
image Lefkoşa Türk Belediyesi'nin bu yıl Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlediği "Lefkoşa Turkcell'le Koşuyor" maratonunda saat 07:30’da start alan 10 km  ile saat 07:45’de start alan 21 km yarı maraton koşusu tamamlandı...