Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 31 Temmuz 2019, Çarşamba 18:11
banner

Çöken surların tamirine ilişkin proje uygulama aşamasında

Çöken surların tamirine ilişkin proje uygulama aşamasındaLefkoşa Surları'nın Cephane (Quirini) Tabyası'nda çöken bölümünün tamir edilmesiyle ilgili sürecin, proje ve uygulama aşamasına geldiği belirtildi.
Paylaş  
4
4
4
0

banner

Çöken bölümdeki nem sorununun kalıcı olarak çözülmesi için ilk aşamada Ağustos ayı ortasına kadar drenaj uygulaması yapılacak, hemen ardından da surların tamiratına başlanacak.

Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Gürdal Hüdaoğlu başkanlığında, bugün, Cumhurbaşkanlığı’nda yapılan toplantıda, konuyla ilgili birim ve kurumlarla çöken bölümlerin tamiratı planlandı. 

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, toplantıda Cephane (Quirini) Tabyası’nda çökmeye neden olan nem sorununu kalıcı olarak ortadan kaldırmak amacıyla süratle bir drenaj projesi hazırlanması, bu projenin en geç Ağustos ayının ortasına kadar hayata geçirilmesi kararlaştırıldı.

Nem sorununun kalıcı bir şekilde ortadan kaldırılmasının ardından çöken bölümün tamiratına Eylül ayında başlanması da karara bağlandı.  Eski Eserler ve Müzeler Dairesi’nin sorumluluğunda bulunmakla birlikte, çöken bölgenin tamirat maliyetinin ilgili dairenin bütçe imkanlarını aşması nedeniyle tamirat, Cumhurbaşkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Kültürel Miras Teknik Komitesi tarafından yapılacak. Komite bu amaçla acil olmayan başka projeleri dondurarak, 2019 yılına ait bütçesinden kaynak aktaracak. 

Cumhurbaşkanlığındaki toplantıda Hüdaoğlu, LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Eski Eserler ve Müzeler Dairesi Müdürü Fuat Azimli, Planlama İnşaat Dairesi Müdürü  Oğuz Akçay, Kültürel Miras Teknik Komitesi Eş Başkanı Ali Tuncay, Cumhurbaşkanlığı Sosyal İşler Koordinatörü Evrim Hıncal, LTB Su İşleri Şube Amiri Şükrü Özgüvenli ve Planlama İnşaat Dairesi Kontrol Şube Amiri Tamer Seral yer aldı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Lefkoşa Turkcell İle Koşuyor Maratonu'nun 10 ile 21 km sonuçları açıklandı
image Büyük bir katılım ile gerçekleşen Lefkoşa Turkcell İle Koşuyor Maratonu'nun 10 ile 21 km sonuçları açıklandı.
"Lefkoşa Turkcell'le Koşuyor" maratonu koşuldu
image Lefkoşa Türk Belediyesi'nin bu yıl Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlediği "Lefkoşa Turkcell'le Koşuyor Maratonu" bugün Lefkoşa'da gerçekleştirildi.
"Lefkoşa Turkcell'le Koşuyor Maratonu"nda 10 ile 21 km yarı maraton koşusu so...
image Lefkoşa Türk Belediyesi'nin bu yıl Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlediği "Lefkoşa Turkcell'le Koşuyor" maratonunda saat 07:30’da start alan 10 km  ile saat 07:45’de start alan 21 km yarı maraton koşusu tamamlandı...