Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 31 Temmuz 2019, Çarşamba 18:11
banner

Çöken surların tamirine ilişkin proje uygulama aşamasında

Çöken surların tamirine ilişkin proje uygulama aşamasındaLefkoşa Surları'nın Cephane (Quirini) Tabyası'nda çöken bölümünün tamir edilmesiyle ilgili sürecin, proje ve uygulama aşamasına geldiği belirtildi.
Paylaş  
4
4
4
0

Çöken bölümdeki nem sorununun kalıcı olarak çözülmesi için ilk aşamada Ağustos ayı ortasına kadar drenaj uygulaması yapılacak, hemen ardından da surların tamiratına başlanacak.

Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Gürdal Hüdaoğlu başkanlığında, bugün, Cumhurbaşkanlığı’nda yapılan toplantıda, konuyla ilgili birim ve kurumlarla çöken bölümlerin tamiratı planlandı. 

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, toplantıda Cephane (Quirini) Tabyası’nda çökmeye neden olan nem sorununu kalıcı olarak ortadan kaldırmak amacıyla süratle bir drenaj projesi hazırlanması, bu projenin en geç Ağustos ayının ortasına kadar hayata geçirilmesi kararlaştırıldı.

Nem sorununun kalıcı bir şekilde ortadan kaldırılmasının ardından çöken bölümün tamiratına Eylül ayında başlanması da karara bağlandı.  Eski Eserler ve Müzeler Dairesi’nin sorumluluğunda bulunmakla birlikte, çöken bölgenin tamirat maliyetinin ilgili dairenin bütçe imkanlarını aşması nedeniyle tamirat, Cumhurbaşkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Kültürel Miras Teknik Komitesi tarafından yapılacak. Komite bu amaçla acil olmayan başka projeleri dondurarak, 2019 yılına ait bütçesinden kaynak aktaracak. 

Cumhurbaşkanlığındaki toplantıda Hüdaoğlu, LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Eski Eserler ve Müzeler Dairesi Müdürü Fuat Azimli, Planlama İnşaat Dairesi Müdürü  Oğuz Akçay, Kültürel Miras Teknik Komitesi Eş Başkanı Ali Tuncay, Cumhurbaşkanlığı Sosyal İşler Koordinatörü Evrim Hıncal, LTB Su İşleri Şube Amiri Şükrü Özgüvenli ve Planlama İnşaat Dairesi Kontrol Şube Amiri Tamer Seral yer aldı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Lefkoşa'da uyuşturucudan 2 tutuklu
image Lefkoşa'da polis tarafından yapılan aramalarda üzerinde uyuşturucu madde bulunan 2 kişi tutuklandı.
LTB 86 işyerini denetledi, 8 yüzme havuzunun su analizlerini yaptı
image Lefkoşa'daki 86 iş yeri denetlendi, 6 iş yeri eksiklikleri nedeniyle uyarıldı. Öte yandan Lefkoşa'da bulunan 8 yüzme havuzunda su analizi yapıldı ve analiz yapılan havuzların temiz olduğu tespit edildi.
Haspolat şehitleri törenle anıldı
image Mutlu Barış Harekatının ikinci aşaması sırasında şehit düşen Haspolat Şehitleri anıldı.