Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 6 Ağustos 2019, Salı 12:35
banner

LTB'de Batı Nil Virüsü ve hamam böceği ile mücadele eğitimi tamamlandı

LTB'de Batı Nil Virüsü ve hamam böceği ile mücadele eğitimi tamamlandıLTB Halk Sağlığı Şubesi Çevre Sağlığı ve İlaçlama Birimi personeli, yerel yönetimlerin asli görevlerinden olan sivrisinek, hamam böceği ve haşere ile mücadele yöntemlerine ilişkin eğitim aldı.
Paylaş  
4
4
4
0

2019 yılı için Lefkoşa Türk Birliği (LTB) ile Envirotek firması arasında imzalanan ihale kapsamında gerçekleştirilen eğitim, firma çalışanlarından Biyolog Didem Ekşioğlu tarafından verildi.

Biyolog Didem Ekşioğlu tarafından verilen eğitimde hamamböceği ile ilgili tür tanıtımı, yaşam döngüleri, yaşam alanları, yaydığı hastalıklar ile ilgili bilgiler aktarıldı. Eğitim kapsamında ayrıca LTB personeli, Biyolog Ekşioğlu ile birlikte aktarılan bilgileri sahada uygulama şansı yakaladı.  

Eğitim boyunca, hamamböceğinin yanı sıra sivrisinek ile ilgili kaynak tesbiti, tür tanımlamaları, kültürel ve fiziksel mücadelenin yanı sıra biyolojik ilaçlamanın önemi vurgulanarak, bilimsel olarak da tuzak kurulup  tür tespit çalışmaları da yapıldı.

LTB PERSONELİNE BATI NİL VİRÜSÜNE İLİŞKİN AYRINTILI BİLGİLENDİRME YAPILDI

Eğitimde vektörler ile mücadele yanında bu yıl ülkemizde ortaya çıkan Batı Nil Virüs hastalığı ile ilgili ayrıntılı bilgiler de LTB personeline aktarıldı.

Virüsün tanımı, nasıl ortaya çıktığı, mücadeleye ilişkin yerel yönetimlere düşen görevler gibi konularda bilgilerin verildiği eğitimde, personelin virüse ilişkin soruları cevaplandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Harmancı, Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Özyiğit ile görüştü
image LTB Başkanı Harmancı, Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Özyiğit ile görüştü. Lefkoşa ve Mersin Yenişehir Belediye Başkanları ise iş birliği mesajları yayımladı.
Haspolat'ta yangın
image Haspolat Su Arıtma Tesisi'nin güney kısmında ağıllar bölgesinde dün yangın çıktı.
Lefkoşa'da çıkan kavgada 2 kişi darp edildi
image Lefkoşa'da dört kişi bir taraf olup, iki kişiyi ağır şekilde yaralayarak darp etti.