Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 30 Ağustos 2019, Cuma 12:46
banner

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın yıldönümünde Dr. Fazıl Küçük Bulvarı'nda tören düzenlendi

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın yıldönümünde Dr. Fazıl Küçük Bulvarı'nda tören düzenlendi30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yıldönümünde Dr. Fazıl Küçük Bulvarı'nda tören düzenlendi...
Paylaş  
7
4
6
0

Türk tarihinin en büyük zaferlerinden 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Lefkoşa Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda tören düzenlendi. 

İstiklal Marşı eşliğinde bayrakların göndere çekilmesiyle başlayan tören; Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından tören birliklerinin denetlenmesi ve halkın bayramının kutlanmasıyla devam etti. 

Tören, Türk Silahlı Kuvvetleri’nden Komando Alayından Yüzbaşı Emrah Ertuğrul'un konuşmasının ardından resmi geçitle tamamlandı. 

Tören geçişinde vatandaşlar askerleri alkışlarla karşıladı. 

Törene, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay, Başbakan Ersin Tatar, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Türkiye Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, KTBK Komutanı Vekili Tuğgeneral Tevfik Algan, Ana Muhalefet CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, bakanlar, milletvekilleri, askeri erkan, bürokratlar ve diğer yetkililer katıldı. 

Yüzbaşı Emrah Erturul konuşmasında, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Zafer Bayramı’nın 97. yılını kutlamanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi. 

Ertuğrul, Türk halkının 97 yıl önce vatanına kastederlere karşı zor durumdan yeniden dirilerek topyekun mücadele vererek zafer kazandığını belirterek, İşgal kuvvetlerine karşı büyük bir zafer kazandığını kaydetti. 

Kurtuluş savaşı tarihini anlatan Ertuğrul, Türk ulusunun İşgal güçlerinin işkence zülüm ve hakaretlerine karşı ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının "ya istiklal ya ölüm" öncülüğüyle bağımsızlık yolunu aydınlattıklarını belirtti. 

Türk milletinin İstiklali uğruna kanının son damlasına kadar her şeyi yapacağını tüm dünyaya gösterdiğini ifade eden Ertuğrul, düşmanın büyük bir zafer kazanılarak İzmir'de denize döküldüğünü kaydetti. 

Türk'ün özgürlüğü ve vatanı için neler yapabileceğini gösterdiğini ifade eden Ertuğrul, Türk ulusunun Atatürk liderliğinde kazandığı zaferin tarihe altın harflerle yazıldığını söyledi. 

Bu zaferin günümüze de yansıdığını ifade eden Ertuğrul, Türk ulusunun son neferine kadar vatanını bağımsızlığını özgürlüğünü koruyacağını, Bölgede barışı tesis etmek için güçlü ve dinamik modern tesisatıyla  Türk ulusunun güvencesi olmaya devam edeceğini vurguladı. 

Ertuğrul, Atatürk ilkelerine bağlı olmaya ve ilkelerinin rehber olmaya davam edeceğini de belirterek, Atatürk, dava arkadaşları ve aziz şehitleri rahmetle andı. 

Tören, askeri araçların geçişiyle tamamlandı. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

LTB El Ele Kreşi'nde eğitim ve bakım hizmeti alan 10 çocuğa başarı belgeleri ...
image Lefkoşa Türk Belediyesi El Ele Kreşinde eğitim ve bakım hizmeti alan ve bu yıl anaokula başlayacak olan 10 çocuğa Bandabulya Sahnesi'nde tören ile başarı belgeleri verildi.
Çevre kirliliği arasında yaşamını sürdüren bir aile
image Bölge sakinleri tarafından sevilen ve beslenen, doğal yaşam zincirinin önemli parçası olan kaplumbağalar çevre kirliliğinin hakim olduğu ve aylardır temizlik çalışmasının yapılmadığı Lefkoşa-Gönyeli hattındaki Kanlıde...
Hırsızlık yapan 3 genç tutuklandı
image Lefkoşa da faaliyet gösteren Jumbo Bazaar isimli iş yeri içerisinden 09 - 10 Eylül tarihleri arasında hırsızlık yapan 3 genç tutuklandı.