Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 19 Eylül 2019, Perşembe 21:40
banner

Harmancı: "Sınırlarımızın dışında gerçekleşen gübre olayında kötü etkilenen şehirlerden biriyiz"

Harmancı: Sınırlarımızın dışında gerçekleşen gübre olayında kötü etkilenen şehirlerden biriyizLefkoşa'da uzun süredir hissedilen gübre kokusu ile ilgili sosyal medyadan açıklama yapan LTB Başkanı Harmancı, konu ile ilgili yasa ya da tüzük değişikliği önerisini bizzat hazırlayıp merkezi hükümete sunacağını belirterek halka destek çağrısında bulundu.
Paylaş  
9
9
8
1

banner

Kıbrıs Postası – Sosyal Medya

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, Lefkoşa’da uzun süredir hissedilen kötü gübre kokusu ile ilgili kişisel sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Açıklamasında halkın kararlı bir duruş sergileyerek desteğini beklediğini aktaran Harmancı’nın paylaşımı şu şekilde;

“Yıllardır kendi belediye sınırlarımızın dışında gerçekleşen bir gübre olayının maalesef kötü etkilenen şehirlerden biri oluyoruz. Bir kenti boğacak kadar kötü koku yurttaşlarımıza hayatı çekilmez kılıyor. Pek çok kez ısrarcı olduğumuz önlem taleplerimiz maalesef gerçekleşmedi.

Başkent belediyesi olarak bunun bir daha yaşanmaması için yasa ya da tüzük değişikliği önerisini bizzat hazırlayıp sizlerin desteği ile merkezi hükümete sunacağız.

Sizlerin de bu konudaki haklı duruşunuz, ısrarınız ve yardımınız ile bunun yanıtsız kalmayacağını umuyoruz.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
6
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
20 Eylül 2019, Cuma
Mehmet         - Lefkoşa
Gübreyi tarlaya yayıp derin sürmesi gerektiğini söyleyecek bi MAKAM varsa
olay halledilir. Ama nemelazımcılık ile
b.. kokusuna mahkum oluruz.
Saygılarımla.

banner
banner
banner
banner

LTB Başkanı Harmancı: "Sanayi bölgesinin taşınması gerekiyor"
image Sanayi bölgesindeki sorunun, altyapı kaynaklı olduğunu ifade eden Harmancı, "Bu bölgenin o alandan taşınması gerekiyor. 3 yıldır taşınmasının elzem olduğunu söylüyorum" dedi.
Harmancı: "Başbakanlık uhdesindeki sanayi bölgesindeki sorunlar çözümsüz kald...
image LTB Başkanı Mehmet Harmancı, "Yıllar önce Başbakanlık uhdesine alınan sanayi bölgesi sorunu ise maalesef çözümsüz kalmıştır" dedi.
Lefkoşa'da şimşekler çaktı, gece gündüze döndü
image Lefkoşa'da gök gürültüsü ve şimşek sık sık etkili oldu. Sosyal medyadan paylaşım yapan bir vatandaş, şimşek fotoğrafı yakalamak isterken, şimşeğin çaktığı esnada adeta gecenin gündüze döndüğü fotoğrafı yakaladı.