Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 3 Mart 2018, Cumartesi 09:34
banner

142 telefon konuşmasının 38'i cinayet ile ilgili

142 telefon konuşmasının 38'i cinayet ile ilgiliMağusa’da dövülerek öldürülen Nijerya uyruklu Kennedy T. Dede cinayeti ile ilgili polis yeni delillere ulaştı. 7 cinayet zanlısının tutukluluk süresi yeniden uzatıldı.
Paylaş  
8
4
8
0

Mağusa’da dövülerek öldürülen Nijerya uyruklu Kennedy T. Dede cinayeti ile ilgili polis yeni delillere ulaştı. 7 cinayet zanlısının tutukluluk süresi yeniden uzatıldı.

KIBRIS POSTASI - Nadire BAHADİ

Mağusa’da 29 Ocak 2018 tarihinde Çanakkale Göleti kenarında dövülerek öldürülen ve yarı çıplak olarak bulunan Kennedy T. Dede cinayeti ile ilgili polis soruşturması devam ediyor. Cinayet zanlıları Nidai Şanlı, Zekeriya Kurucu, Ozan Körkurt, B.Ç, Onur Körkurt, Aydan Sel ve S.D’nin soruşturma amacı ile polis hücrelerinde tutuklulukları devam ederken, yürütülen soruşturma çerçevesinde polis zanlılara ait cep telefonlarında bulunan konuşmalarda önemli verilere ulaştı.

Emare alınan cep telefonlarında Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Data İnceleme Veri Uzmanı tarafından yapılan incelemede zanlı Ozan Körkurt’a ait cep telefonunda hem olay öncesi hem olay anı hem de olay sonrasında 142 adet konuşma verisi tespit edilirken, bu görüşmelerin 38’inin meydana gelen olay ile ilgili zanlıların birbirleri ile görüşmesi olduğu tespit edildi.

Cep telefonlarından silinen ve uzman tarafından geri getirilen SMS, Messenger ve WhatsApp görüşmeleri ile ilgili inceleme ise hala devam ediyor.

Kennedy Dede’yi bin TL parayı almak gayesi ile kaçırdıktan sonra döverek öldürmekle suçlanan 7 cinayet zanlısı dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Tüm ülke genelinde infiale neden olan Dede cinayeti ile ilgili mahkeme, polis tarafından devam eden soruşturma nedeni ile tüm zanlıların 7 gün daha tutuklu kalmasına karar verdi.

GERİ GETİRİLEN SİLİNMİŞ VERİLER İNCELENECEK

Cinayet soruşturmasını yürüten polis subayı Müfettiş Erkan Yahat, tüm zanlılar en son 23 Şubat 2018 tarihinde Mağusa Kaza Mahkemesi huzuruna çıkartılarak aleyhlerinde 7 gün tutukluluk süresi temin edildiğini bu süre içerisinde ise 35 ifadenin daha alındığını belirterek toplam 190 ifadenin temin edildiğini kaydetti. Zanlıların mahkemeye çıkarıldığı geçmiş celsede zanlı Ozan Körkurt’a  ait cep telefonu içerisinde 142 adet konuşma verileri olduğu yönünde şahadet verdiğini belirten polis subayı Erkan Yahat, bu konu ile ilgili olarak PGM’de görevli Data İnceleme ve Veri Uzmanı’nından alınan CD’nin incelendiğini  ve bu görüşmelerin içerisinden 38 adetinin olay ile ilgili görüşmeler olduğunu ve zanlıların birbirleri ile ilgili konuştuklarının tespit edildiğini kaydetti. Yahat ayrıca olaydan bir gün sonra 30 Ocak 2018 tarihinde akşamüstü bazı zanlıların tekrardan Çanakkale Göleti’nde olay yerine gittikleri yönünde konuşmalar tespit edildiğini açıkladı.  Zanlılardan alınan konuşma, ses örnekleri ile ilgili hala ses inceleme şubesinde konuşma ayrışımlarının devam ettiğini belirten Yahat, bu yönde bir raporun henüz temin edilemediğini belirtti. Zanlılar hakkında yürütülen soruşturmanın devam ettiğini belirten polis subayı Yahat, alınması gereken ifadelerin olduğuna dikkat çekerek Türkiye’den beklenen bazı raporların da henüz ulaşmadığını kaydederek, zanlıların 7 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

YAHAT OLAYI ANIMSATTI

Polis subayı Müfettiş Erkan Yahat mahkemede verdiği ifadesinde,  29 Ocak 2018 tarihinde saat 21.45 raddelerinde zanlı Nidai Şanlı’nın daha önceden borç verip alamadığı bin TL nakit parayı tahsil etmek amacı ile yanında bulunan Zekeriya Kurucu, Ozan Körkurt, 16 yaşındaki B.Ç, Onur Körkurt, Aydan Sel ve 17 yaşındaki S.D olduğu halde, Gazimağusa’da Hacıbektaş Sokak Kuzenler Apartmanı No 7 adresinde sakin Kennedy T. Dede’nin ikametgahına giderek tüm zanlıların Dede’yi zorla, hilafı dışında darp ederek kaçırdığını anımsattı. Dede’nin tüm zanlılar tarafından kaçırılarak ikametgahı önündeki zanlı Zekeriya Kurucu’ya ait GU 042 plakalı araç ile Çanakkale Göleti’ne götürüldüğünü söyleyen Yahat, Dede’nin burada ciddi şekilde darp edilip öldürüldüğünü hatırlattı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

İskele Belediyesi'nin ardından Gazimağusa Belediyesi de yılbaşı etkinliklerin...
image Gazimağusa Belediyesi, Girne, Dikmen, Alsancak ve Lapta bölgelerinde meydana gelen ve 4 kişinin yaşamına neden olan sel felaketi nedeniyle yeni yıl süsleme ve kutlama etkinliklerini iptal ettiğini açıkladı.
Harici belleğe yasaklı şarkı yüklediği gerekçesiyle ülkeye girişi sırasında t...
image Mağusa’da Temmuz ayında aracında bulunan harici bellekte Kürtçe ve Türkçe olarak PKK’yı övücü şarkılar bulunduğu için tutuklanan Mehmet Kuzucu’nun ardından, Gazi Yalınkılıç isimli akrabası da söz konusu belleğe şarkıl...
Polis aracının önünü kesti, kaza geldi
image Mağusa-  Lefkoşa Anayolu’nda dün öğle saatlerinde polis aracı bir trafik kazasına karıştı. İnönü kavşağında kullanımındaki KL 032 plakalı aracıyla anayolda seyir halinde bulunan polis aracının önünü tıkayan 49 yaşında...