Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 24 Ağustos 2018, Cuma 11:37
banner

Sağlık Bakanlığı: "Mağusa Hastanesi'ndeki göğüs servisi kapatıldı haberleri gerçeği yansıtmamaktadır"

Sağlık Bakanlığı: Mağusa Hastanesi'ndeki göğüs servisi kapatıldı haberleri gerçeği yansıtmamaktadırSağlık Bakanlığı basında yer alan Mağusa Devlet Hastanesi göğüs servisinin kapatıldığı haberlerini yalanladı.
Paylaş  
8
0
9
0

Konu ile ilgili yapılan açıklamada bayram dolayısıyla hasta sayısında azalama olduğu bu denle daha yoğun servisler ile birleştirildiği bilgisi verildi.

Bayram sonrasında yeniden eski sitemine döneceğine dikkat çekilen açıklamada yapılan haberlerin doğru olmadığı ve motivasyonu düşürdüğü belirtildi.

Yapılan açıklama şöyle:

“Mağusa devlet hastanesinde dahiliye 2 servisi olarak bilinen, dahiliye ve aynı zamanda göğüs hastalarının tedavisine hizmet veren servisimizde , bayram dolayısıyla hasta sayısında azalma olmuştur.

Dahiliye 2 servisi bu nedenle personelin daha etkin çalışmasını sağlamak amacıyla 18 ağustos cumartesi günü itibarıyla her yıl olduğu gibi bayram süresince diğer servislerle birleştirilmiştir.

Şu an kesintisiz aynı hizmeti veren diğer yatılı servislerimizde tedavi alan hastalarımızın, bayram sonrası ve yeni müracaat eden hastalarla birlikte dahiliye 2 servisi tekrar açılacaktır.

Bu konuda Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi Müdürlüğü ve hastane yönetiminden tam bilgi almadan yapılan göğüs servisinin kapatıldığı yönünde yapılan haberler gerçeği yansıtmamakla birlikte personelimizin motivasyonunu olumsuz yönde etkilemektedir.

Bu vesileyle halkımızı doğru bilgilendirerek esenlikler dileriz.”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Mağusa Türk Gücü tribünlerinde hırsızlık!
image Mağusa Türk Gücü oyuncuları sahada antrenman yaparken, tribünde iki şüpheli şahıs çantaları soydu.
Aslanköy-Paşaköy yolu trafiğe kapatıldı
image Aslanköy ve Paşaköy arasındaki yol su taşkını nedeniyle trafiğe kapatıldı.
Maraş'ta çocuklara yönelik "Maksimum Sanat Minumum Risk Kampı" düzenleniyor
image Başbakanlık, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Gazimağusa Kaymakamlığı ve Gazimağusa Belediyesi ile işbirliğinde Maraş bölgesinde okuyan ilkokul öğrencilerine yönelik olarak “Maksimum Sanat Minimum Risk Sanat Kampı” d...