Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 24 Ağustos 2018, Cuma 13:42
banner

Başhekim Dr. Sadrettin Tuğcu: "Mağusa ve İskele bölgesindeki halkımıza 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz"

Başhekim Dr. Sadrettin Tuğcu: Mağusa ve İskele bölgesindeki halkımıza 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruzÖte yandan Mağusa Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Sadrettin Tuğcu da konu ile ilgili bir açıklama yaptı.
Paylaş  
19
12
19
0

Son zamanlarda basında yer alan göğüs hastalıkları servisinin kapatıldığı ve göğüs hastalarının bu uygulamadan dolayı mağduriyet yaşadıkları iddia edilmesi üzerine yapılan açıklamda iddialar kabul edilmedi.

Konu ile ilgili Mağusa Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Sadrettin Tuğcu'nun açıklaması şöyle:

“Son zamanlarda basında yer alan haberlerde hastanemizin göğüs hastalıkları servisinin kapatıldığı ve göğüs hastalarının bu uygulamadan dolayı mağduriyet yaşadıkları iddia edilmektedir.

Konunun tam olarak anlaşılması ve halkımızın aydınlatılması için başhekimlik olarak bu açıklamayı yapma ihtiyacı hasıl olmuştur.

Göğüs hastalıkları diye adlandırılan servis aynı zamanda dahiliye hastalarının da tedavi gördüğü ortak kullanılan bir servistir.

Yaz aylarında diğer aylara nazaran yatan hasta sayısında belirgin düşüşler olmaktadır. Yine bu dönemde Ağusotos ayları başlarında mevcut 6 yatılı hasta sayısında düşüş görülmüştür.

Bunun üzerine hastane idare servisi toplanarak hastanemizdeki insan ve diğer kaynakların etkin ve verimli bir şekilde kullanılması maksadıyla en az hastası olan ( Göğüs ve dahiliye 2 ) Servisi 8 Ağustos tarihi itibariyle geçici olarak hizmet vermemeye başlamıştır.

Benzer uygulamalar yatan hasta sayısına bağlı olarak ihtiyaç doğrultusunda her yıl yapılmaktadır. Servisin kapatıldığı tarihteki yatan 6 hasta başta dahiliye servisi olmak üzere, başka servislere aktarılmış ve tedavilerine orada devam edilmiş olup, hiçbir hasta mağdur olmamıştır.

Ayrıca bu konu ile ilgili herhangi bir hasta veya hasta yakınından başhekimliğe şikayette bulunulmamıştır.

Geçici olarak hizmet vermeyen servis, artan hasta sayısı nedeniyle 13 Ağustos tarihinde yeniden hizmete açılmıştır.

Daha sonra ise bayram tatilinin 9 güne çıkarılması nedeniyle yine hasta sayısında belirgin düşüş olmasından dolayı yeniden geçici olarak kapatılmış olup, ileriki günlerde ihtiyaca göre tekrar hizmet vermeye devam edecektir.

Ayrıca servisin kapalı olduğu bu dönemde, hastalarımıza daha kaliteli hizmet verebilmek için gerekli olan tadilatları yapma imkanı doğmuştur.

Sonuç olarak hastanemiz herzamanki gibi tüm birimleri ile Gazimağusa ve İskele Bölgesindeki halkımıza 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti vermeye devam etmektedir. Bu vesile ile halkımızın Kurban Bayramını kutlar, sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmelerini temenni ederiz.

Dr. Sadrettin Tuğcu

Başhekim”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Akdoğan'da yangın: 3 dönüm arazi ve ağaçlar yandı
image Akdoğan köyünün güneyinde yangın çıktı. Bölgedeki 3 dönüm arazi ve sınırları içerisinde bulunan ağaçlar yandı.
Tuzla şehitleri törenle anılacak
image Tuzla şehitleri yarın Tuzla Şehitliği'nde anılacak.
20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı Mağusa'da coşkuyla kutlandı
image 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Gazimağusa'da da düzenlenen törenlerle kutlandı.