Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 3 Nisan 2019, Çarşamba 14:30
banner

TGYD: "Mağusa Devlet Hastanesi bölgesindeki yolun tek yöne çevrilmesi büyük yanlış"

TGYD: Mağusa Devlet Hastanesi bölgesindeki yolun tek yöne çevrilmesi büyük yanlışTrafikte Güvenli Yaşam Derneği (TGYD) Gazimağusa Devlet hastanesi bölgesindeki “ölüm yolu” olarak nitelendirdiği yolun tek yöne çevrilmesinin büyük yanlış olduğunu iddia etti.
Paylaş  
5
3
4
0

Dernekten yapılan açıklamada,  tek yönlü yolların  sürati artırdığı ve  seyahat süresini uzattığı, bu nedenle  birçok sürücünün tek yön uygulamasına uymayacağı ileri sürüldü.

Açıklamada, yaklaşık altı ay önce Gazimağusa Belediyesi bünyesinde, Karayolları Dairesi de dahil ilgili tüm paydaşlarla birlikte teknik bir çalışma başlatıldığı ve trafik güvenliğini birincil öncelik olarak öngören kapsamlı bir çözüm üretildiği ifade edilerek, “Bu çözüm yaklaşımı, yolun sanayi bölgesinin bitiminden başlayarak hastaneye kadar olan tehlikeli virajın bulunduğu bölümün trafiğe kapatılmasını ve ayrıca yolun eski Mağusa-Lefkoşa yolu ile kesiştiği noktada bir çember inşa edilmesini içermekteydi” denildi.

Açıklamada, bu hazırlanmış projeyi değerlendirmek yerine Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığının komsiyona tek yön kararı aldırtarak  büyük bir yanlışı uygulamaya koyduğu iddia edildi.

Açıklamada, “yapılması gerekenin; Gazimağusa Belediyesi bünyesinde trafik güvenliğini birincil öncelik yaparak geliştirilmiş projenin kademeli olarak uygulanması olduğu” görüşü ifade edildi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

"Sanatçılar Çarşısı" Pazar günü Mağusa'da açılıyor
image Mağusa'da el emeği ürünlerin satılabileceği "Sanatçılar Çarşısı", 28 Temmuz Pazar günü açılıyor.
Akdoğan'da yangın: 3 dönüm arazi ve ağaçlar yandı
image Akdoğan köyünün güneyinde yangın çıktı. Bölgedeki 3 dönüm arazi ve sınırları içerisinde bulunan ağaçlar yandı.
Tuzla şehitleri törenle anılacak
image Tuzla şehitleri yarın Tuzla Şehitliği'nde anılacak.