Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 20 Nisan 2019, Cumartesi 10:37
banner

Gemiler Mağusa Limanı'ndan klavuzsuz ayrıldı

Gemiler Mağusa Limanı'ndan klavuzsuz ayrıldıMağusa Limanı'nda kriz. Baş Kılavuz ve Liman Başkanlığı çalışanları ek mesaiye kalmama kararı alıp gemi çıkışlarını durdurdu. Müsteşar Bağzıbağlı, yasa dışı olarak 2 gemiyi limandan çıkardı.
Paylaş  
4
4
3
0

Kıbrıs Postası - Nadire BAHADİ

Mağusa Limanı’nda Baş Kılavuzluk Liman Başkanlığı çalışanları 3 aydan beri ek mesai ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle dün mesai bitimiyle birlikte ek mesaiye kalmama kararı aldı.

Gemilerin limandan çıkışına onay verilmezken, gemi çıkışları aksamaması için Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar’ı hizmet alınmadan yasa dışı olarak 2 geminin çıkışına onay verdi. Limanda kriz büyüdü, şu sıralarda Baş Kılavuzluk Liman Başkanlığı çalışanları ile çalışanların örgütlü bulunduğu sendikalar limanda toplantı gerçekleştiriyor.

Toplantıya Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar’ı Kemal Bağzıbağlı da katıldı.

2 GEMİ ÇIKIŞ BELGESİZ LİMANDAN AYRILDI

Çalışanların ek mesaiye kalmama kararı ile limandan hiç bir geminin ayrılmasına izin verilmezken, dün gece saatlerinde Müsteşar Bağzıbağlı’nın girişimleri ile Via Famagusta ve Toros isimli gemiler hiçbir hizmet almadan ve çıkış belgesiz olarak art arda limandan ayrıldı.

Çalışanlar gemilerin limandan ayrılmasının yasa dışı olduğunu ve Müsteşar Bağzıbağlı’nın yasaya aykırı hareket ettiği yorumlarında bulundu.

Via Famagusta isimli yük gemisinin saat 01:00 sıralarında Toros isimli yük gemisinin ise 00.49 sıralarında limandan ayrıldığı öğrenildi. Çıkış belgesi olmayan gemilerin ise prosedüre göre Mersin Limanına giriş yapamayacağı öğrenildi.

Via Famagusta ve Toros isimli gemilerin Marine Traffic isimli programa göre Karpaz açıklarında seyir halinde olduğu görüldü.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

"Sanatçılar Çarşısı" Pazar günü Mağusa'da açılıyor
image Mağusa'da el emeği ürünlerin satılabileceği "Sanatçılar Çarşısı", 28 Temmuz Pazar günü açılıyor.
Akdoğan'da yangın: 3 dönüm arazi ve ağaçlar yandı
image Akdoğan köyünün güneyinde yangın çıktı. Bölgedeki 3 dönüm arazi ve sınırları içerisinde bulunan ağaçlar yandı.
Tuzla şehitleri törenle anılacak
image Tuzla şehitleri yarın Tuzla Şehitliği'nde anılacak.