Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 13 Haziran 2019, Perşembe 13:06
banner

Çavuşoğlu: "650 TL üniforma ücreti isteyen Alasya İlkokulu'na müdahale ettik"

Çavuşoğlu: 650 TL üniforma ücreti isteyen Alasya İlkokulu'na müdahale ettikKıbrıs Postası'na konuşan Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Alasya İlkokulu'nda velilerden 650 TL üniforma ücreti olarak istendiğini, dolayısıyla bu konuya müdahale ettiklerini vurguladı.
Paylaş  
6
4
4
0

Kıbrıs Postası – Rahmican Çalışkan

Gazimağusa’da vatandaş, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım ile, Alasya İlkokulu’nun devlet okulu olduğunu, buna rağmen 650 TL okul üniforması ücreti istendiğini vurguladı.

Konuyla ilgili Kıbrıs Postası’na açıklamada bulunan Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, olaya müdahale ettiklerini dile getirdi.

Günlerdir sosyal medyada geniş yankı uyandıran gelişmeyi duyduklarını işaret eden Çavuşoğlu, İlköğretim Dairesi’nin Gazimağusa’daki Alasya İlkokulu’ndaki gelişmeye el attığını söyledi.

NE OLMUŞTU?

Alasya İlkokulu’nda çocukları eğitim gören bir grup veli, sosyal medya üzerinden paylaşım yaparak, devlet okulu olmasına rağmen velilerden 650 TL üniforma ücreti istendiğini kaydetti. Devlet okulunun talep ettiği üniforma ücretinin, özel okuldan daha fazla olduğunun altını çizen veli, şunları kaydetti:

“Bu miktarı ödeyemeyen ailelerin çocukları, ne olacak ? Onu merak ediyorum... Sosyal devlet anlayışını yerle yeksan eden bu uygulamaya göre aileleri bu rakamı ödeyemediği için okula gidemeyecek olan bu çocuklar mı suçlu olacak yok sa veliler mi ???”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
11
 
0
 
1
 
1
 
0
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Uyuşturucu tasarrufu: 3 tutuklu
image Gazimağusa'da Suçla Operasyonel Mücadele ekipleri tarafından dün yapılan devriye sırasında üzerinde uyuşturucu madde bulunan 3 kişi tutuklandı.
Mağusa Belediyesi çalışanları hak arayışı için iş bıraktı
image Mağusa Belediyesi'nde 150 çalışan 2 saatlik iş bırakma eylemi yaptı.
BEM Onur Kandili Anı Turnuvası tamamlandı
image Boğaz Endüstri Madencilik Ltd, merhum Onur Kandili anısına düzenlenen minikler futbol turnuvası tamamlandı.