Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 12 Temmuz 2019, Cuma 18:51
banner

Ana hatta meydana gelen arıza nedeniyle Gazimağusa'ya su verilemiyor

Ana hatta meydana gelen arıza nedeniyle Gazimağusa'ya su verilemiyorGazimağusa'ya su taşıyan ana hat üzerinde meydana gelen arıza nedeniyle şehre 2 gündür yeterli miktarda su verilemiyor.
Paylaş  
4
6
4
0

banner

Gazimağusa Belediyesi’nin sınırlarında dışında Devlet Su İşleri’nin kontrolünde olan Ötüken Köykavşağı noktasındaki hat üzerinde scada sistemini kontrol eden fiber optik kabloların zarar görmesiyle başlatılan tamirat çalışmasının tahmin edilenden uzun sürmesi su dağıtımında sıkıntıya neden oluyor.

Anamur hattından Gazimağusa’ya verilmesi gereken miktarın yarısı kadar su verilmesi nedeniyle Gazimağusa Belediyesine ait Deniz Suyu Arıtma Tesisi’nden sağlanan suyla dağıtım yapılmaya çalışılırken, özellikleyüksek noktada bulunan Tuzla, Harika, Anadolu Mahallesi, Beşevler ve Karakol Mahallesi’nin bir kısmına su verilemiyor.

Sorunun bugün devam etmesi halinde bölgelere dönüşümlü olarak su verilmeye başlanacak.

İlk etapta Karakol ve Tuzla kapatılarak sıkıntının olduğu Maraş Bölgesi ve aynı hat üzerinde olan Sakarya veDumlupınar Mahallelerine su verilecek.

Gazimağusa Belediyesi’nden yapılan açıklamada, tamirat çalışmasının ne kadar süreceğinin netlik kazanmadığı için kesintinin uzun sürme ihtimaline karşı vatandaşların su kullanımında ihtiyatlı olmaları rica edildi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Görneç ve Serdarlı'da elektrik kesintisi!
image Görneç ve Serdarlı'da yarın 3 saatlik elektrik kesintisi yaşanacak.
Bakan Oğuz fırtınadan etkilenen Mormenekşe'de incelemede bulundu
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, bugün fırtınadan etkilenen Mormenkeşe'de incelemede bulundu.
Mağusa Sivil Toplum Platformu: "Gailemiz kentimiz ve kentlilerimizdir. Herkes...
image Mağusa ilçesinde faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri, grupları, dernek, birlik, inisiyatif ve platformları bir araya gelerek, Mağusa Sivil Toplum Platformu (MASTOP) çatısı altında birleşti. 30'u aşan örgütün yer ...