Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 18 Temmuz 2019, Perşembe 08:25
banner

Sarpten: "Ayluga'daki gelişmelerin yakından takipçisi olacağız"

Sarpten: Ayluga'daki gelişmelerin yakından takipçisi olacağızSosyal medya hesabından açıklama yapan Biyologlar Derneği Başkanı Hasan Sarpten, Ayluga Göleti'nin kıyısında başlatılan inşaatın bir kez daha durdurulduğunu aktardı. Sarpten, "Ayluga'daki gelişmelerin yakından takipçisi olacağız" dedi.
Paylaş  
3
3
3
1

banner

Kıbrıs Postası - Sosyal Medya

Biyologlar Derneği Başkanı Hasan Sarpten, Mağusa'daki Ayluga Göleti’nin kıyısında başlatılan inşaatın, 2018 yılında durdurulduğunu ve dün yeniden başlatılması üzerine olayı yetkililere bildirerek yeniden mühürlenmesini sağladıklarını kaydetti.

2018 YILINDA DURDURULMUŞTU

2018 yılında Biyologlar Derneği, Bağımsızlık Yolu Mağusa, Güç-sen, MAKAMER, TDP, Mağusa İnisiyatifi, Bağımsız Çevre Aktivistleri ve Mağusa Kültür Derneği isimli sivil toplum örgütlerinden oluşan Mağusa Kent ve Ekoloji Platformu, Gazimağusa Belediyesi’nin, Ayluga Göleti’nde başlatılan inşaata, Çevre Dairesi’nin onayı olmadan inşaat izni vermesini, eylemle protesto etmesi üzerine Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, söz konusu inşaatı durdurduklarını açıklamıştı.

İnşaatın dün yeniden başlatılması üzerine mühürleme işlemi yapılması için çalıştıklarını ve bölgenin takibini yapacaklarını sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Sarpten’in paylaşımı şu şekilde:

“Doğa katliamları her geçen gün devam ediyor. 2018 yılında tamamen yasadışı şekilde Mağusa'daki Ayluga Göleti’nin kıyısında başlatılan ve girişimlerimiz sonucu durdurulan inşaat birdenbire yeniden başladı. Dün gün boyu polis, belediye ve çevre dairesi yetkilileriyle yaptığımız girişimler sonucu neyseki bugün yeniden mühürlendi. Başta Pelin Üretici olmak üzere bölge halkının takibi, sivil toplumun girişimleri ve yetkililerin de duyarlılığı hep birlikte suratle sonuç almamızı sağladık. Elbette, ülkemizin bir numarakı doğal sulak alanı olan Ayluga'daki gelismelerin yakından takipçisi olmaya devam edeceğiz...”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
18 Temmuz 2019, Perşembe
Goncoloz         - Sorma Gir hani
Yaşşa toplumum, kendi ayaklarına sıkmaya, oturduğun dalı kesmeye devam et ta ki insan gibi yaşayacak, temiz hava teneffüs edecek bir çevre bulamayasın! Hepsi hırs ve para uğruna. Hep çocuklarımız için çalışıyoruz diyoruz ama onlara kaliteli yaşayacakları bir çevre bırakmıyoruz!!!

banner
banner
banner
banner

Görneç ve Serdarlı'da yarın elektrik kesintisi!
image Görneç ve Serdarlı'da yarın elektrik kesintisi yaşanacağı bildirildi.
Gazimağusa'da bazı bölgelerde elektrik kesintisi!
image Gazimağusa'ya bağlı bazı bölgelerde elektrik kesintisi yaşanacağı duyuruldu.
Glapsides plajı temizlendi
image Bağımsız Gençlik Platformu Glapsides plajını tepeden tırnağa temizledi.