Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 18 Temmuz 2019, Perşembe 12:18
banner

Samtay Vakfı Ensar Kütüphanesi Gazimağusa'da açıldı

Samtay Vakfı Ensar Kütüphanesi Gazimağusa'da açıldıTarihi Lala Mustafa Paşa Camii karşısında Samtay Vakfı tarafından hayata geçirilen Samtay Vakfı Ensar Kütüphanesi Kafe Kitapevi, düzenlenen törenle açıldı.
Paylaş  
4
4
4
1

banner

Samtay Vakfı Ensar Kütüphanesi Gazimağusa’da düzenlenen törenle açıldı. Açılışa Başbakan Ersin Tatar, Ulusal Birlik Partisi Gazimağusa Milletvekili Sunat Atun, Diyanet İşleri Başkanı Talip Atalay, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ve Reisü’l Kurra Vekili Şeyhul Kurra Mustafa Demirkan katıldı.

Vâkıf Başkanı, Ulusal Birlik Partisi Gazimağusa Milletvekili Sunat Atun açılışta yaptığı konuşmada, vakfın iki bin yılında rahmetli annesi Suna Atun tarafından kurulduğunu söyledi.

Vâkıf kütüphanesi oluşturma fikrinin annesinin bir hayali olduğunu ancak hayata geçiremediği  vurgulayan Atun, kız kardeşi Asu Atun ve babası Ata Atun'la birlikte bu fikri gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı Talip Atalay da, Lala Mustafa Paşa Camii'nin tam karşısına İslami kitapların da bulunduğu bir kütüphanenin açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter de, şehre böyle bir mekan açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, hayırlı olmasını diledi.

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı, Başbakan Ersin Tatar da konuşmasında, rahmetli Suna Hanım'ın çalışmalarını yakınen takip ettiğini ve zamansız ölümünün kendini çok üzdüğünü belirtti.

Kıbrıs Türk Halkı'nın kültürüne, dinine, değerlerine sahip çıkan bir halk olduğunu vurgulayan Tatar, Kıbrıs Türk Halkı'nın Türkiye Cumhuriyetine de bağlılığına vurgu yaptı. Okunan duanın ardından açılış gerçekleştirildi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
4
 
0
 
1
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
18 Temmuz 2019, Perşembe
Goncoloz         - Sorma Gir hani
Dualarla acilis yapilir oldu artik. Allah kabul eylesin. Grasolamaya da devam! Grasolayin bakalim daha basimiza neler gelecek.

banner
banner
banner
banner

Görneç ve Serdarlı'da yarın elektrik kesintisi!
image Görneç ve Serdarlı'da yarın elektrik kesintisi yaşanacağı bildirildi.
Gazimağusa'da bazı bölgelerde elektrik kesintisi!
image Gazimağusa'ya bağlı bazı bölgelerde elektrik kesintisi yaşanacağı duyuruldu.
Glapsides plajı temizlendi
image Bağımsız Gençlik Platformu Glapsides plajını tepeden tırnağa temizledi.