Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 6 Ağustos 2019, Salı 15:01
banner

Biberoğlu: "İzin kurulu yerel yönetimlerden kopuk taksi durağı izni veriyor"

Biberoğlu: İzin kurulu yerel yönetimlerden kopuk taksi durağı izni veriyorGazimağusa Taksiciler Birliği Başkanı Muhammet Biberoğlu, taksi durağı izni veren kurulun, Gazimağusa Kaymakamlığı ve Gazimağusa Belediyesi ile koordineli olarak durak izni vermek yerine doğrudan kurulun kendisinin izin verdiğini dile getirdi.
Paylaş  
6
3
6
0

Kıbrıs Postası – Rahmican Çalışkan

Gazimağusa Taksiciler Birliği Başkanı Muhammet Biberoğlu, T işletmeleri onaylayan, Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı İzin Kurulu’nun, yerel yönetimler ile istişare yapıp durak izni vermesi gerekirken, doğrudan İzin Kurulu’nun kendisinin durak izni verdiğini söyledi.

Konuyla ilgili Kıbrıs Postası’na konuşan Biberoğlu, durak izin işlemlerinde belediye, kaymakamlıktan izin alınmasının ardından İzin Kurulu’na gidildiğini, İzin Kurulu’nun durağı açacak kişi hakkında araştırma yaptıktan sonra onay verdiğini işaret etti.

“KAYMAKAMLIK BUNA KARŞI, BELEDİYENİN İSE HABERİ YOK”

İzin Kurulu’nun belediye ya da kaymakamlık ile koordineli olarak durak işletme izni verebileceğinin altını çizen Muhammet Biberoğlu, “Maalesef İzin Kurulu doğrudan kendi durak izni veriyor.

Mağusa Kaymakamlığı buna karşı, belediyenin ise haberi yok” dedi.

“BUGÜN KAFASINA GÖRE DURAK VERENLER, YARIN T İZİNLERİNİ DE DEĞİŞTİRİR”

Gazimağusa’da 14 taksi durağı olduğunu, bu durakların 5-6 tanesinin boş olduğunu, bu durakları İzin Kurulu’nun denetlemesi gerekirken sıfırdan durak verdiğini vurgulayan Biberoğlu, “Bugün kafasına göre sıfırdan durak verenler, yarın T izinlerini de kafasına göre değiştirir” ifadelerini kullandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Dörtyol - Köprü arasındaki dere yatağı düzenleniyor
image Dörtyol - Köprü arasındaki dere yatağında düzenlemeler yapılıyor...
İkamet izinsiz 2 kişi tutuklandı
image Gazimağusa'da ikamet izni bulunmayan 2 kişi tutuklandı.
Mağusa'da hırsızlık: 1 kişi tutuklandı
image Gazimağusa'da, Sabina Gasimova'ya ait ikametgahtan muhtelif ziynet eşyaları çalınması olayı ile ilgili görülen bir kişi tutuklandı.