Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 25 Ağustos 2019, Pazar 15:52
banner

Maki Fest'ten uyuşturucu açıklaması: "Tüm güvenlik tedbirlerini aldık"

Maki Fest'ten uyuşturucu açıklaması: Tüm güvenlik tedbirlerini aldıkMaki Festivali 2019 etkinliğinde 2 kişinin uyuşturucu ile yakalanması ile ilgili Kıbrıs Postası'na açıklamada bulunan Maki Fest ekibi, tüm güvenlik tedbirlerinin alındığını belirterek, "Festivalimize enerji katan genç arkadaşlarımızın ailelerine seslenmek isteriz: İçiniz rahat olsun, burada her şey çok güzel" ifadelerine yer verdi.
Paylaş  
8
7
8
0

Kıbrıs Postası

Bafra Halk Plajı’nda 23-25 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen “Maki Festivali 2019” etkinliğinde 2 kişi tasarrufunda uyuşturucu ile yakalandı. Konuyla ilgili Kıbrıs Postası’na açıklamada bulunan Maki Fest ekibi, gerekli tüm güvenlik tedbirlerinin alındığını işaret ederek, “Toplumumuzun gençlerinin özellikle madde tüketimi veya herhangi bir yasadığı eylemde bulunması bizi derinden üzer… Genç arkadaşlarımızın ailelerine seslenmek isteriz: İçiniz rahat olsun, burada her şey çok güzel” ifadelerine yer verdi.

“AMBULANS VE PROFESYONEL SAĞLIK GÖREVLİLERİNİN DURUMA MÜDAHALE İÇİN HAZIR”

Maki Fest’in ilk olarak 2017’de, çoğunluğunun Mağusa bölgesinden olan bir grup Kıbrıs gencinin gönüllük esaslarına dayalı olarak oluşturduğu kültürel bir etkinlik  olduğu vurgulanan açıklamada, festival alanında ambulans ve profesyonel sağlık görevlilerinin duruma müdahale için hazır olduğu belirtildi.

“HER TÜRLÜ CAYDIRICI VE BİLGİLENDİRİCİ ÖNLEMİ ALDIK”

Güvenlik birimlerinin yasadışı madde tüketimi konusundaki hassasiyetinin de bilincinde olarak, etkinlik esnasında bu tarz eylemlere mani olabilmek için her türlü caydırıcı ve bilgilendirici önlemi aldıklarını aktaran Maki Fest, “Festivalimize enerji katan genç arkadaşlarımızın ailelerine seslenmek isteriz: İçiniz rahat olsun, burada her şey çok güzel” ifadeleri kullanıldı.

MAKİ FEST EKİBİNİN AÇIKLAMASI…

Maki Fest Ekibi, Kıbrıs Postası’na yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Bu yıl 3.sü düzenlenen Maki Fest ilk olarak 2017’de, çoğunluğu Mağusa bölgesinde doğup büyümüş olan bir grup Kıbrıs gencinin tamamen gönüllük esaslarına dayalı olarak oluşturduğu kültürel bir etkinliktir.

Toplumumuzun kültürel gelişimine, tek sermayesi olan gençlik enerjisi ile hizmet etmek isteyen bir grup insanın organize olarak, gerek müziği, gerek el işi üretimi, gerek sadece emeği ve enerjisi ile katkı sağladığı ambiyans, binlerce Kıbrıs gencinin kendisini özgürce ifade ederken aynı zamanda tabiatı en samimi hali, sevgi ve sanat ile deneyimlediği üç günlük bir hafta sonu festivalidir.

Toplumun her kesimine ait tüm bireylerin özgürce deneyimleyebilmesine imkan tanıyabilmek adına ücretsiz olarak gerçekleştirilen Maki Fest süresince tüm güvenlik tedbirlerinin hassasiyet ile alınmasının yanı sıra, festival alanı dahilinde bir ambulans ve profesyonel sağlık görevlileri herhangi gerekli bir duruma müdahale için hazır konumdadır.

Maki Fest ekibi olarak toplumumuzun kültürel gelişimi ve paylaşımına katkı sağlamak amacı ile yola çıkmış olup, genç bireylerin en sağlıklı ve en güvenli koşullarda bu deneyimi paylaşmalarına imkan sağlayabilmek adına tüm özverimiz ile çalışıyoruz.

Bu sene 3. yılımızı kutlarken, festivalimizin ilk gecesinde yasadışı madde kullanımı nedeni ile gözaltına alınan birkaç ziyaretçimizin, ülkemiz medyasında, oluşturduğumuz kültürel etkinliğin ismi altında haber olarak paylaşılması sonucunda Maki Fest ekibi olarak konu ile ilgili görüşümüzü kısaca ifade etmemiz gerekliliği doğdu. Maki Fest ekibi olarak, toplumumuzun gençlerinin özellikle madde tüketimi veya herhangi bir yasadığı eylemde bulunması bizi derinden üzer.

Ülkemizin güvenlik birimlerinin yasadışı madde tüketimi konusundaki hassasiyetinin de bilincinde olarak, etkinliğimiz esnasında bu tarz eylemlere mani olabilmek için elimizden gelen her türlü caydırıcı ve bilgilendirici önlemi almaktayız.

Bizler yaşadığımız coğrafyada bilinçli, farkındalığı yüksek, sevgi ve sanatla yoğrulmuş yeni nesillerin hayallerini kuran genç bireyler olarak, festivalimize enerji katan genç arkadaşlarımızın ailelerine seslenmek isteriz: İçiniz rahat olsun, burada her şey çok güzel”

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
1
 
1
 
2
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Binali Yıldırım, Mağusa Suriçi'ni ziyaret etti
image Türkiye Cumhuriyeti Eski Başbakanı Binali Yıldırım hafta sonunu Mağusa'da tarihi Suriçi'ni gezerek değerlendiriyor...
Mutluyaka - Tuzla yolunda trafik kazası: 4 yaralı!
image Mutluyaka - Tuzla yolunda trafik kazası meydana geldi. İki araç yüz yüze çarpıştı.
İskele - Gazimağusa yolunun bir bölümü yarın ve Pazar trafiğe kapalı
image İskele - Gazimağusa yolunun bir bölümü yarın ve Pazar günü trafik akışına kapalı olacak.