Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 10 Eylül 2019, Salı 11:41
banner

Gazimağusa, Güzelyurt ve Tatlısu Belediye Başkanları bir araya geldi

Gazimağusa, Güzelyurt ve Tatlısu Belediye Başkanları bir araya geldiGüzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail  Arter ve Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan bir toplantı yaptı.
Paylaş  
8
6
8
0

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ve Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan, belediyeler reformu, mali sıkıntılar ve belediyelerin işlettiği kanalizasyon ve atık su işletmeleri konularında bir toplantı yaptı. Toplantı Gazimağusa Belediyesi’nde gerçekleşti.

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar konuşmasında, Güzelyurt ile Gazimağusa Belediyelerinin ortak konusu olan kanalizasyon, su konusu ve belediyelerle ilgili diğer konularda değerlendirme yaptıklarını ifade ederek, özellikle belediyelerin son zamanlarda yaşadığı mali sorunların nasıl aşılacağı konusunda fikir alışverişi yaptıklarını ve ortak hareket etme konusunda hemfikir olduklarını söyledi. Özçınar, kanalizasyon ve su konusunda mali sorunların nasıl aşılacağını görüştüklerini sözlerine ekledi.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuşmasında, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan ve Güzelyurt Kaymakamı Savaş Orakçıoğlu’nun ziyareti için teşekkür ederek, yerel idarelerin ülke genelinde yaşadığı sıkıntıları istişare etme fırsatı bulduklarını, Güzelyurt ile ortak konuları olan kanalizasyon, atık suyun işletilmesiyle ilgili hem teknik anlamda hem de işletilmesiyle ilgili sıkıntıları ve diğer konuları görüştüklerini söyledi. Belediyelerin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları ve belediyeler yasasını görüştüklerini ifade eden Başkan Arter, kaynak akışının istenen düzeyde olmadığı için sıcak para sıkıntısının her belediyede ortaya çıktığını, son 15 gündür bunu hissettiklerini belirtti. Arter, diğer belediyelerde de aynı sorunun yaşanabileceğini, sıcak para akışının kolaylaştırılması gerektiğini ifade etti. Belediyeler reform çalışmasının da takvimlendirilmesi gerektiğini, belediyelerin amacının bölge insanına kaliteli hizmet vermek olduğunu, bunun da sağlanabilmesi için mali anlamda geliriyle gideriyle sağlıklı ve dengeli ve bir yapının olması gerektiğini belirtti. Başkan İsmail Arter, belediyelerle görüşmelere devam edeceklerini, yazılı olarak ilgili bakanlığa görüşlerini ileteceklerini söyledi.

Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan da, belediyelerin genel sorunlarıyla, belediyeler yasasıyla ilgili çalışmaların tamamlanması, meclise sunulması ve belediyelerin önünün açılmasıyla ilgili nasıl bir yöntem izleyeceklerini konuştuklarını ifade etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Cumhurbaşkanı Akıncı'nın konuşması ayakta alkışlandı
image Cumhurbaşkanı Akıncı'nın DAÜ'nün 40. yılı vesilesiyle yapılan kutlamalarda yaptığı konuşma ayakta alkışlandı. Akıncı, Bilim ve sanattın bir tek şeye ihtiyaç duyduğunu bunun da özgürlük olduğunu kaydetti.
Uyuşturucu madde tasarrufu: 4 kişi tutuklandı
image Kanunsuz Uyuşturucu Madde Tasarrufu'ndan dün Gazimağusa'da 4 kişi tutuklandı.
Gönendere'deki ağıllar köy dışına çıkarıldı
image İçişleri Bakanı Baybars, Gönendere’deki ağılların köy dışına çıkarıldığını açıkladı.