Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 16 Eylül 2019, Pazartesi 16:30
banner

Şehir Plancıları Odası Başkanı Refikoğlu'ndan Arter'e ziyaret 

Şehir Plancıları Odası Başkanı Refikoğlu'ndan Arter'e ziyaret Şehir Plancıları Odası Başkanı Merter Refikoğlu beraberindeki heyetle bugün Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter'i ziyaret ederek imar planıyla ilgili görüşlerini sundu.
Paylaş  
4
5
4
0

banner

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i ziyaret eden heyet imar planıyla ilgili görüşlerini sundu. 

Ziyarette, Gazimağusa Belediyesi Meclis Üyesi Ulus Irkad ile birlikte Mağusa Kent ve Ekoloji Platformu Temsilcisi Erol Emin ve her iki örgütün üyeleri yer aldı. 

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuşmasında, gösterilen hassasiyet konusunda teşekkür ederek, yıllarca imar planı çalışmalarının gecikmesinin şu anda yapılan çalışmalarda sıkıntı yarattığını ifade etti. 

Arter, “imar planı yapmak problem yaratmak değil, ileride karşılaşacağımız sıkıntıları ve problemleri çözmek adına yapılan çalışmadır” dedi. 

İmar planına yardımcı olmak amacıyla özveriyle hazırlanan hassasiyetleri ortaya koyan bir metin aldığını, yazının kendilerinin de hassas olduğu konuları içerdiğini gördüğünü, yazıyı İçişleri Bakanlığıyla paylaşacağını ifade eden Başkan Arter, amaçlarının bir olduğunu, çarpık yapılaşmayı ileride disiplin altına alma adına imar planının hayat bulması gerektiğini belirtti.

Aynı şekilde Yeniboğaziçi ve İskele için de aynı durumun geçerli olduğunu, kontrolsüz ilerleyen işlerin ileride sorunlar yaratabileceğinin şimdiden göründüğünü, bu konuda hem süratli hem de hatasız çalışmaları gerektiğini söyledi. 

Şehir Plancıları Odası Başkanı Merter Refikoğlu ise, konuyla ilgili görüşlerini içeren bir metin hazırladıklarını ve Başkan İsmail Arter’e verdiklerini, kendilerinin imar planını desteklediklerini ve Başkan Arter’in de desteklediğini bildiklerini ifade ederek bundan dolayı teşekkür etti. Refikoğlu, ülkede birçok sorun olduğu gibi Gazimağusa’da da sorun olduğunu, sorunların nasıl çözüleceğiyle ilgili bazı öneriler sunduklarını söyledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Görneç ve Serdarlı'da yarın elektrik kesintisi!
image Görneç ve Serdarlı'da yarın elektrik kesintisi yaşanacağı bildirildi.
Gazimağusa'da bazı bölgelerde elektrik kesintisi!
image Gazimağusa'ya bağlı bazı bölgelerde elektrik kesintisi yaşanacağı duyuruldu.
Glapsides plajı temizlendi
image Bağımsız Gençlik Platformu Glapsides plajını tepeden tırnağa temizledi.