Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 26 Eylül 2019, Perşembe 15:36
banner

Mağusa Belediyesi'nde Mekansal Adres Kayıt Sistemi bilgilendirme toplantısı

Mağusa Belediyesi'nde Mekansal Adres Kayıt Sistemi bilgilendirme toplantısıGazimağusa Belediyesi'nde Mekansal Adres Kayıt Sistemi ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Paylaş  
6
4
6
0

banner

Gazimağusa Belediyesi’nde, İçişleri Bakanlığının adrese dayalı nüfus kayıt sisteminde kullanılması amacıyla güncel adres verilerinin oluşması için gerekli altyapıyı oluşturacak Mekansal Adres Kayıt Sistemi (MAKS) ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Birim sorumluları ve idari amirlerin katılımıyla yapılan toplantıda, Türksat Proje Ekibi tarafından bilgilendirme yapıldı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, bu proje ile oluşan güncel adres verileri, kent rehberi kurulması için temel teşkil edecek, kişi bilgileri artık güncel adres bilgileriyle eşleştirilebilecek, yaş kategorilerine göre nüfus yoğunluğunun hangi bölgelerde olduğu görülecek ve belediyelere planlama imkanı verecek.

Proje ilgili bilgi verilen toplantıda, 2017-2018 yıllarına ait uydu görüntülerinin sunulduğu, ilgili kurumlardan mekânsal verilerin talep edildiği ve alınan verilerin işlendiği, ekiplerin saha çalışması mevcut bina kapı numaraları ve sokak isimlerini sisteme işlediklerini, bu sokakların 360 derece panoramik görüntülemesinin yapıldığı belirtildi.

Şu anda ilgili belediye personeli tarafından mekânsal verilerin güncellenmesi yapılıyor, bu çalışmanın 2019 yılı Aralık ayı sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Görneç ve Serdarlı'da yarın elektrik kesintisi!
image Görneç ve Serdarlı'da yarın elektrik kesintisi yaşanacağı bildirildi.
Gazimağusa'da bazı bölgelerde elektrik kesintisi!
image Gazimağusa'ya bağlı bazı bölgelerde elektrik kesintisi yaşanacağı duyuruldu.
Glapsides plajı temizlendi
image Bağımsız Gençlik Platformu Glapsides plajını tepeden tırnağa temizledi.