Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KARPAZ 19 Aralık 2017, Salı 13:47
banner

Dipkarpaz ve Yeşilköy'den TKP’ye tam destek

Dipkarpaz ve Yeşilköy'den TKP’ye tam destekToplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP) ile Birleşik Kıbrıs Partisi’nin oluşturduğu Değişim ve Kurtuluş İttifakı milletvekili adayları seçim çalışmalarına hafta sonu Dipkarpaz ve Yeşilköy’de devam etti.
Paylaş  
28
35
30
0

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP) ile Birleşik Kıbrıs Partisi’nin oluşturduğu Değişim ve Kurtuluş İttifakı milletvekili adayları seçim çalışmalarına hafta sonu Dipkarpaz ve Yeşilköy’de devam etti.

TKP Yeni Güçler’den verilen bilgiye göre, milletvekili adayları bölge halkıyla bir araya gelerek, yaşadıkları sıkıntıları ve çözüm önerilerini paylaştı. Ziyarette parti manifestosu ve adayların tanıtıldığı broşürler dağıtılırken, vatandaşlar partinin sorunlar karşısında ki çözüm önerilerini olumlu bulduklarını, desteklerinin tam olacağını ifade etti.

“OTANTİK VE BUTİK OTELLER DESTEKLENECEK”

TKP Yeni Güçler Genel Başkanı Mehmet Çakıcı yaptığı konuşmada, Karpaz bölgesinin turizm açısından adanın en önemli bölgelerinden biri olduğunu, bu potansiyelin mutlaka kullanılması gerektiğini kaydetti.  Turizmin ekonomide öngörüldüğü gibi lokomotif sektör haline gelemediğini kaydeden Çakıcı, bu konuda parti olarak önemli projeleri olduğunu ve hayata geçirmek için halkın iradesine ihtiyaç duyduklarını belirtti. Çakıcı, yıllardır konuşulan Turizm Master Planı’nın hayata geçirileceğini, otelcilerin girdi maliyetlerinin düşürülerek, otantik ve butik otellerin özel olarak destekleneceğini ifade etti. Hava ulaşımındaki pahalılığı önlemek için Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın yeniden kurulacağını kaydeden Çakıcı, haksız rekabetin önüne geçmek için turların denetleneceğini de belirtti.

“TARIM REFORMU YAPILACAK”

Mehmet Çakıcı, Karpaz bölgesinde tarım ve çiftçilikle uğraşan insanların yaşadığı sıkıntılarla ilgili de açıklamalarda bulundu. Parti manifestosunda da yer alan, Tarım reformunun hayata geçirileceğini belirten Çakıcı, çiftçinin küçük, orta ve büyük şeklinde sınıflandırılmasının önemli olduğunu kaydetti. Çakıcı, büyük ölçekli çiftçilere devlet desteğinin azaltılacağını, küçük ve orta ölçekli çiftçinin ise daha çok destekleneceği adaletli bir yapının oluşturulması için TKP Yeni Güçler’in kolları sıvadığını ifade etti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
2
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Meteoroloji Dairesi: "En fazla yağış metrekareye 19 kg ile Dipkarpaz'da gözle...
image Meteoroloji Dairesi dün sabahtan bu sabaha kadar en çok yağışın metre kareye 19 kg ile Dipkarpaz’da kaydedildiğini açıkladı.
Apostolos Andreas Manastırı çevresindeki pazarla ilgili yıkım çıkmazı!
image Tarihi Apostolos Andreas Manastırı çevresinde kurulan pazarla ilgili yıkım kararı çıktı. Önümüzdeki günlerde uygulanması planlanan kararla, pazar esnafının yeni inşa edilen alana taşınmasını bekliyor. Fakat esnafın bi...
Dipkarpaz - Zaferburnu yolunda toprak kayması temizlendi, yol açıldı
image Dipkarpaz - Zaferburnu Anayolu 1-2 km'leri arasında aşırı yağış nedeniyle toprak kayması yaşandı.