Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KARPAZ 26 Aralık 2017, Salı 17:17
banner

Erhürman: "Dipkarpaz mührü tarım, turizm ve eğitime vuracak"

Erhürman: Dipkarpaz mührü tarım, turizm ve eğitime vuracakCTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ve beraberindeki milletvekili adayları Dipkarpaz’da yurttaşlarla kucaklaştı.
Paylaş  
32
33
32
0

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ve beraberindeki milletvekili adayları Dipkarpaz’da yurttaşlarla kucaklaştı.

Köy kahvesinde düzenlenen halk toplantısında CTP’li heyet yoğun ilgiyle karşılandı. Erhürman konuşmasında Dipkarpaz için büyük hayalleri olduğunu söyledi. Haysiyet, adalet, üretim ve hizmetin hakim olacağı yeni hükümet döneminde ülkenin kalkınması için topyekûn bir mücadele çağrısı yapan Erhürman, “Halkın temsilcileri CTP’de buluştu. Sorunları da çareleri de çok iyi biliyoruz. Dersimizi iyi çalıştık. Bu düzeni biz değiştireceğiz” dedi. Halktan, parti programlarına ve kadrolarına göre oy kullanmalarını isteyen Erhürman, iktidar için tam yetki istedi. Sözleri sık sık alkışlarla kesilen Erhürman’a vatandaşlar, ülkenin umudu olduğunu, kendisini başbakan görmeyi çok istediklerini ve dürüst, çalışkan insanların yönetime gelmesini dilediklerini belirtti.

DİPKARPAZ GENÇLERİ BÖLGEDE KÖK SALACAK

Genel Başkan Erhürman, bölgede yapılacaklar hakkında bilgi verdiği konuşmasında “biz istiyoruz ki bu bölgede üç önemli ekonomik faaliyetin üçü de birlikte yürütülsün. İstiyoruz ki bu bölgede yapılacak yeni imar planıyla bu bölge alternatif turizm dediğimiz, 5 yıldızlı otellerin değil, butik ve küçük otellerin olduğu turizm modeline açılsın. Bu bölgede tarım tekrardan canlansın. Eşekler sorunu, eşeklere de tarıma da zarar vermeyecek şekilde çözülsün” dedi. Bölgede üniversite bölümleri açılması gerektiğini de belirten Erhürman, yeni dönemde ekonominin canlanması için gerekli tüm programların hazır olduğunu söyledi. Erhürman şöyle konuştu:

“Bu bölgenin gençleri bu bölgede kök salsın. Zengin kültürü bu bölgeye turist çekmemize yeterlidir. Bölgede 5 yıldızlı otellerle kitle turizmi değil, kültür turizmi, gastronomi turizmi ve Eko-Agro turizm yapılacak. Dipkarpaz ve Kaleburnu alternatif turizmden kazanacak. Dipkarpaz mührü tarım, turizm ve eğitime vuracak”

GENÇLERİ TURİZM ALANINA GİRİŞİM YAPMAYA TEŞVİK EDECEĞİZ

Bu bölgedeki gençlerin yaşam koşullarının iyileştirilmesini hedeflediklerini kaydeden Erhürman, tek tek girişim yapılabileceğini ama bir araya gelip güçlerini birleştirirlerse daha yüksek oranda yardımla teşvik alacaklarını söyledi. Erhürman, “UBP-DP iktidarının olduğu 20 ayda TC bize 513 milyon lira ayırdı ama bunlar sadece 157 milyonunu kullandı. Geri kalan para kullanılamadı. Reform desteği olarak da TC’nin bize ayırdığı para 540 milyon lira. Bunun tek bir kuruşunu kullanamadılar. Çünkü tek bir reform bile yapmadılar. Bu reformlar hangi reformlardı? Kendilerinin biz hükümetten gider gitmez TC ile imzaladıkları mali protokolde ‘yapacağız’ diye söz verdikleri reformlardı. Yani TC’den buraya gelip de kullanılamayan 900 milyon lira var. Biz bu 900 milyon ile Bafra’dan Dipkarpaz’a kadar olan bölgede tarımı ve alternatif turizmi teşvik edebilirdik. Bu bölgede tamamlanamayan yükseköğretim yatırımlarını da tamamlayabilirdik” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
0
 
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Meteoroloji Dairesi: "En fazla yağış metrekareye 15 kg ile Zafer Burnu'nda gö...
image KKTC'de dün sabah 08.00 ile bu sabah 08.00 saatleri arasında en fazla yağmur metrekareye 15 kg ile Zafer Burnu'nda kaydedildi.
Ronnas Sahili'ndeki katı atıklar yarın temizlenecek
image Ronnas Sahili, yarın katı atıklardan temizlenecek. 3 kilometre uzunluğundaki sahil şeridinde 09.00-13.00 saatleri arasında temizlik yapılacak.
Arıklı: "Karpaz kendi kaderini kendi yazmalı"
image Yeniden Doğuş Partisi haftalık kahvaltı toplantısını Dipkarpaz köyünde gerçekleştirdi. Kahvaltıda konuşan İskele İlçe Başkanı Aykut Günel, İskele bölgesinde ki çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini söyleyerek, "H...