Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KARPAZ 27 Nisan 2018, Cuma 07:40
banner

Dipkarpaz Muhtarı Dağ: "Şinya söken tüm kiracılar hapis cezası mı alacak?"

Dipkarpaz Muhtarı Dağ: Şinya söken tüm kiracılar hapis cezası mı alacak?Vakıflar İdaresi ve Çevre Dairesi tarafından haklarında suç duyurusunda bulunulan kiracı ve eşi 30 Nisan Pazartesi günü mahkemeye çıkarılacak.
Paylaş  
29
13
28
0

Kıbrıs Postası – Cansu Yarışan

Dipkarpaz Bölgesi’nde Vakıflar İdaresi tarafından tarım arazisi olarak kiralanan ve kiralayan kişilere devlet eliyle Tarım Dairesi tarafından çiftçilere yapıldığı gibi doğrudan gelir desteği sağlanan kiracılardan biri hakkında suç duyurunda bulunuldu.

Kiralanan tarım arazisinde, tarımsal faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla şinya ve azgan bitkilerini söken kiracı hakkında Vakıflar İdaresi ve Çevre Dairesi tarafından suç duyurusunda bulunulması üzerine, kiracı ve eşi Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

“KİRACI VE EŞİ,MAĞUSA AĞIR CEZA MAHKEMESİ’NDE YARGILANACAK”

Kıbrıs Postası’na ulaşan Dipkarpaz Muhtarı Cevdet Dağ, 2014 yılından beri Vakıflar İdaresi’nin tarımsal arazi olarak kullanılmak üzere bölge sakinlerinden birine kiraladığı 4’üncü derece sit alanı olan arazide, kiracının tarımsal faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla söktüğü şinya ve azgan bitkileri nedeniyle Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığını söyledi. Dağ, sit alanı olan araziden şinya ve azgan sökülmesinin yasal olmadığı gerekçesiyle 2015’te temizlik amacıyla söktüğü bitkiler yüzünden kiracı ve eşinden Vakıflar İdaresi ve Çevre Dairesi tarafından şikayette bulunulduğunu söyledi. Hakkında şikayette bulunulan kiracı, eşiyle birlikte 30 Nisan Pazartesi günü mahkemeye çıkarılacak.

“TÜM KİRACILAR HAPİS CEZASI MI ALACAK?”

Vakıflar İdaresi’ne ait sit alanının bölgede yaşayanlara tarımsal faaliyetleri gerçekleştirmek amacıyla yıllardır kiralandığını belirten Dağ, arazileri kiralayan tüm kiracıların kiraladıkları arazilerde temizlik yaptıklarını kaydederek, sadece söz konusu kiracı hakkında şikayette bulunulmasını eleştirerek, “Bölgedeki 1’inci derece ve 2’nci derece sit alanları da tarım amaçlı kiralanıyor ve buralarda da bitkiler temizlenerek tarımsal faaliyetler yapılıyor.

4’üncü derece bir sit alanı olan arazide tarımsal faaliyet yapılması amacıyla bitkiler söküldü, temizlik yapıldı diye sadece bir kiracı hakkında şikayette bulunulması anlamsız. Söz konusu kiracıdan şikayette bulunulmasının nedenini araştırdığım zaman Çevre Dairesi ve Vakıflar İdaresi arasındaki bir anlaşmazlık olduğu gerekçesi ortaya çıktı. Bu durumda diğer arazi kiracılarının da arazilerde yaptığı temizlik çalışmaları araştırılması gerektiği sonucu ortaya çıkıyor. Yani orada tarımsal faaliyet sürdüren tüm kiracılar hakkında şikayette bulunulup, tüm kiracılar hapis cezası mı alacak?” şeklide konuştu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Dipkarpaz Polis Karakolu telefon hattı arızalı... 0548 811 77 64'ten ulaşılab...
image Dipkarpaz bölgesinde telefon hatlarında meydana gelen arızadan dolayı Dipkarpaz Polis Karakolu mevcut hattı devre dışı kaldı.
Tarım Dairesi eğitim çalışmalarına bu hafta Yeşilköy ile devam etti
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Tarım Dairesi, üreticileri bilgilendirme çalışmaları çerçevesinde tarla günü ve gece eğitimini, bu hafta Yeşilköy ile sürdürdü.
Tarım Dairesi eğitim çalışmalarına Yeşilköy'de devam edecek
image Tarım Dairesi, üreticileri bilgilendirme çalışmaları çerçevesindeki eğitimlerini önümüzdeki hafta Yeşilköy'de sürdürecek.