Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KARPAZ 3 Temmuz 2018, Salı 07:30
banner

Karpaz Dostları Dernek binasına tuhaf ve düzenli saldırılar!

Karpaz Dostları Dernek binasına tuhaf ve düzenli saldırılar!Önceki Eğitim Bakanının sözleşmelerini yenilemediği ancak yeni hükümette Eğitim Bakanlığının “yenilemeye” sıcak baktığı Karpaz Dostları Derneği binası, düzenli olarak tuhaf bir biçimde profesyonelce saldırıya uğruyor…
Paylaş  
25
11
26
0

  • Karpaz Dostları Derneği binasının kapısı kırılarak kimliği meçhul kişi veya kişilerin binaya girmesi ve dernek binası dâhil olmak üzere tüm elektronik cihazları kırması ile yaşanan saldırıda dernek binlerce liralık zarara uğratıldı.
  • Konuyla ilgili Kıbrıs Postası’na konuşan Karpaz Dostları Derneği Başkanı Av. Hanife Demir, binanın sürekli saldırıya uğradığını ve dernek binasına ciddi yatırımların yapıldığını, buna rağmen binanın muhtarlığa tahsis edileceğinden dolayı, tahliye edilmelerinin istendiğini anlattı.
  • Geçtiğimiz yıllarda biten kira mukavemetini uzatmak istediklerini, fakat bakanlığın tahliye etmelerini ve binanın muhtarlığa tahsis edileceği cevabını verdiğini dile getiren Demir, bunun sonrasında Eğitim Bakanlığı’na tekrar dilekçe yazdığını, derneğe tahsis edileceğine olan inancının olduğunu,  binayı tahliye etmek istemediklerini, bu konuda da ısrarcı olduklarını, aktif bir dernek olarak, toplum yararına faaliyet yürüttüklerini ilettiğini söyledi.
  • Geçtiğimiz günlerde, dernek binasının arka, demir kapısının kırılarak, binaya girildiğini ve kimliğini bilmedikleri kişi veya kişiler tarafından derneğin tüm eşyalarının kullanılmaz hale  getirildiğini dile getiren Demir, olaydan sonra Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile iletişime geçtiğini, bakanlığın bu konuda “Hassas davranacağız” cevabını verdiğini, konuyla yakından ilgileneceklerini söylediğini ve inceleme sonrasında bakanlığa çağırarak görüşeceklerini söyledi. 
Kıbrıs Postası - Rahmican Çalışkan

Karpaz Dostları Derneği binasının kapısı kırılarak kimliği meçhul kişi veya kişilerin binaya girmesi ve dernek binası dahil olmak üzere tüm elektronik cihazları kırması ile yaşanan saldırıda dernek binlerce liralık zarara uğratıldı. 

“BİNA SÜREKLİ SALDIRIYA UĞRUYOR”

Konuyla ilgili Kıbrıs Postası’na konuşan Karpaz Dostları Derneği Başkanı Av. Hanife Demir, 2005’te derneğin kurulduğu dönemde Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın binayı 2015’e kadar kendilerine kiraladığını söyledi. Binanın sürekli saldırıya uğradığını ve yıllardır dernekten alınmak istediğini ifade eden Av. Demir, Polis’in saldırılara ilişkin çocukların yapmış olabileceğini dediğini aktardı.

“BİNADA CİDDİ YATIRIMLAR YAPTIK”

Geçtiğimiz yıllarda biten kira mukavemetini uzatmak istediklerini, fakat bakanlığın tahliye etmelerini ve binanın muhtarlığa tahsis edileceği cevabını verdiğini dile getiren Demir, bunun sonrasında Eğitim Bakanlığı’na tekrar dilekçe yazdığını, derneğe tahsis edileceğine olan inancının olduğunu, binayı tahliye etmek istemediklerini, bu konuda da ısrarcı olduklarını, aktif bir dernek olarak, toplum yararına faaliyet yürüttüklerini ilettiğini söyledi. Binada Karpaz Dostları Derneği bütçesi ile ciddi yatırımlar olduğunu ve gidecek başka bir yerlerinin olmadığını vurgulayan Av. Demir, bakanlığın dilekçeye cevap vermediğini ve sessiz bir sürece girdiğini aktardı.  

“TÜM EŞYALAR KULLANILMAZ HALDE, PROJEKTÖR VE KAMERA ÇALINDI”

Geçtiğimiz günlerde, bilinmeyen bir nedenle dernek binasının arka, demir kapısının kırılarak, binaya girildiğini ve kimliğini bilmedikleri kişi veya kişiler tarafından derneğin tüm eşyalarının kullanılmaz hale getirildiğini dile getiren Av. Hanife Demir, içeride bulunan bir projektör ve kameranın çalındığını da sözlerine ekledi. 

“İNCELEME SONRASINDA BAKANLIĞA GİDECEĞİZ”

Karpaz Dostları Derneği Başkanı Demir, olaydan sonra Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile iletişime geçtiğini, bakanlığın bu konuda “Hassas davranacağız” cevabını verdiğini, konuyla yakından ilgileneceklerini söylediğini ve inceleme sonrasında bakanlığa çağırarak görüşeceklerini söyledi. Öte yandan Demir, polisin ise, suçluların bulunması için ellerinden gelen gayreti sarf edeceklerini söylediğini aktardı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
1
 
0
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Meteoroloji Dairesi: "En fazla yağış metrekareye 15 kg ile Zafer Burnu'nda gö...
image KKTC'de dün sabah 08.00 ile bu sabah 08.00 saatleri arasında en fazla yağmur metrekareye 15 kg ile Zafer Burnu'nda kaydedildi.
Ronnas Sahili'ndeki katı atıklar yarın temizlenecek
image Ronnas Sahili, yarın katı atıklardan temizlenecek. 3 kilometre uzunluğundaki sahil şeridinde 09.00-13.00 saatleri arasında temizlik yapılacak.
Arıklı: "Karpaz kendi kaderini kendi yazmalı"
image Yeniden Doğuş Partisi haftalık kahvaltı toplantısını Dipkarpaz köyünde gerçekleştirdi. Kahvaltıda konuşan İskele İlçe Başkanı Aykut Günel, İskele bölgesinde ki çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini söyleyerek, "H...