Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KARPAZ 30 Mart 2019, Cumartesi 15:47
banner

Karpaz halkı dikkat! Sağanak yağış yarın Karpaz'da etkili olacak

Karpaz halkı dikkat! Sağanak yağış yarın Karpaz'da etkili olacakKıbrıs Postası’na konuşan Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak Karpaz bölgesinde şu sıralarda sağanak yağış nedeni ile herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını ancak olası bir sel felaketinin önlenmesi için tüm önlemlerin alındığını kaydetti.
Paylaş  
5
3
5
0

Kıbrıs Postası- Nadire BAHADİ

Yakın geçmişte aşırı yağışlar nedeni ile sel felaketlerinden etkilenen Yenierenköy bölgesi için Meteoroloji Dairesi yarın öğle saatlerinden sonra sağanak yağışların etkili olacağını açıkladı.

Kıbrıs Postası’na konuşa Meteoroloji Dairesi Müdürü Raif İlker Buran, Karpaz bölgesi için 50 ile 70 kilogram yağış olmasının beklendiğini duyurdu. Öngörülen miktarda yağış alması halinde ise Karpaz bölgesinde de bazı köylerin olumsuz etkileneceği konusunda uyardı.

Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak olası bir sel felaketinin önlenmesi adına gerekli tüm tedbirlerin alındığını, ancak yağış miktarlarına bakıldığı zaman ise yaşanabilecek tüm sorunların kısa sürede giderilebilmesi adına belediye ekiplerinin 24 saat görevi başında olduğunu açıkladı.

Yeşilırmak: Tüm tedbirler alındı, ekiplerimiz hazır durumda

Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak Kıbrıs Postası’na konuştu. Daha önce yaşanan sel felaketlerinden edindikleri bir takım tecrübelerin olduğunu söyleyen Yeşilırmak, bölgedeki su kanallarının, menfezlerin ve köprü ağızlarının temizliklerinin yapılarak önlerinin açık olduğunu kaydetti. Özellikle dere yataklarının önlerini açmanın önemli olduğuna vurgu yapan Yeşilırmak, bu önlemlerin tümünü aldıklarını kaydetti.

“Ben kendimi bildim bileli Haspolat’ta bugün ki gibi bir su baskınına tanıklık etmedim” diyen Yeşilırmak, tüm önlemlere rağmen çok da fazla yağış olması halinde belediye ekiplerinin 24 saat hizmet için görevlerinin başında olduğunu ifade etti. “En az bizim kadar vatandaşlarımız da kendi can ve mal güvenlikleri açısından tedbir almaları önemlidir” diyen Yeşilırmak araçların birinin Yeşilköy’de bir diğerinin ise Yenierenköy bölgesinde hazır beklediğini ifade etti.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
1
 
2
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Yeşilköy'de domates güvesi ile mücadele konulu eğitim verilecek 
image Yeşilköy'de domates güvesi  ile biyoteknik mücadele konulu uygulamalı eğitim verilecek
Yeşilköy sahilinde ceset bulundu
image Karpaz bölgesinde, Yeşilköy'ün kuzey sahilinde dere yatağı mevkiinde kayalıklar arasında çürümüş ve tanınmaz halde bir ceset bulundu.
Karpaz bölgesinde bugün elektrik kesintisi var
image Bafra ve Sipahi Trafo Merkezlerinde yapılacak bakım- onarım çalışması nedeniyle bugün Karpaz bölgesinde otellerin bulunduğu Bafra bölgesi de dahil geniş bir bölgeye elektrik verilemiyor.