Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KARPAZ 27 Haziran 2019, Perşembe 10:15
banner

Sağlık Bakanı Pilli: "İskele ve Karpaz bölgesindeki eksiklikler için gerekli adımlar atılacak"

Sağlık Bakanı Pilli: İskele ve Karpaz bölgesindeki eksiklikler için gerekli adımlar atılacakSağlık Bakan Pilli, İskele, Mehmetçik, Yeni Erenköy, Dipkarpaz ve Geçitkale Sağlık Merkezlerini ziyaret etti. Pilli, bölgedeki sağlık merkezlerinde mevcut personel eksiklikleri, alt yapı çalışmaları ve tıbbi cihazların sağlanması için gerekli adımların atılacağını belirtti.
Paylaş  
3
1
3
0

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, İskele, Mehmetçik, Yeni Erenköy, Dipkarpaz Sağlık Merkezleri ardından Geçitkale Sağlık Merkezini de ziyaret ederek incelmelerde bulundu. Bakan Pilli ziyaretlerinde vatandaşla da bir araya gelerek sohbet etti bölgenin sorunlarını dinledi.

Bakan Pilli, İskele ve Karpaz Bölgesinin merkeze uzak olması nedeniyle ayrı bir önem arz ettiğini vurguladı.

Yapılan ziyaretlerde Sağlık Merkezleri Sorumlu Hekimleri ile görüşen Bakan Pilli, İskele’de Dr. Mehmet Şenol, Mehmetçik’te Dr. Fatma Şemi, Yeni Erenköy’de Dr. Ayla Akçın, Dikarpaz’da Dr. Bahtiyar Mamadov, Geçitkale’de Dr. Çağla Kılıç’tan bilgiler aldı.

Sağlık merkezlerinde mevcut personel eksiklikleri, alt yapı çalışmaları ve tıbbi cihazların sağlanması için gerekli adımların atılacağını kaydeden Bakan Pilli, ilgili belediyelerle de işbirliği ve diyalog içerisinde olacağını kaydetti.

Bakan Pilli ziyaretlerinde vatandaşla da bir araya gelerek sohbet etti bölgenin sorunlarını dinledi.

Hedeflerinin ülke genelinde sağlıkta en iyi hizmet vermek olduğunu vurgulayan Bakan Pilli, sağlık hizmetlerinin geliştirilmesine yönelik önemli adımlar atılacağını kaydetti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Su tankeri devrildi: Sürücü alkollü çıktı!
image Bafra girişinde meydana gelen kazada su tankeri devrilerek yolu kapattı. Su tankerini süren Ümit Çerçi'nin ise alkollü olduğu öğrenildi.
İçişleri Bakanı Baybars, Avtepe köyünde halkla bir araya geldi
image İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Avtepe Muhtarlık binasını açılışını gerçekleştirdi ve bölge halkının sorunlarını dinledi.
Karpazlılar Lefkoşa'yı salladı, bürokrasi hızlandı
image Karpaz halkı, yıllardır bölgenin ilgisiz bırakılıp gereken yatırımın yapılmadığı gerekçesiyle Ziyamet’te başladıkları eyleme dün Lefkoşa’da devam etti.