Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KARPAZ 29 Ağustos 2019, Perşembe 14:40
banner

Başbakan Tatar: "Karpaz'ı daha üretken yapıya döndürmek için çalışıyoruz"

Başbakan Tatar: Karpaz'ı daha üretken yapıya döndürmek için çalışıyoruzBaşbakan Ersin Tatar, Yeşilköy Kolakas ve Patates Panayırı'nın açılışında yaptığı konuşmada, Karpaz bölgesini daha üretken bir yapıya döndürmek ve ekonomik anlamda canlandırmak için çalıştıklarını, bunu yapmak için hükümetin gereken tecrübe ve deneyime sahip olduğunu söyledi.
Paylaş  
6
2
6
0

Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre Başbakan Ersin Tatar, Yeşilköy’de üretilen ürünlerin başında gelen patates ve kolakası tanıtmak amacıyla Yenierenköy Belediyesi tarafından ikincisi düzenlenen Yeşilköy Kolakas ve Patates Panayırı’na katıldı.

Tatar, yaptığı konuşmada, Karpaz bölgesinde bazı sıkıntıların bulunduğunu ancak bölgenin çok güzel bir coğrafyaya sahip olduğunu kaydetti. 

Başbakan Tatar, Karpaz bölgesinde sıkıntılar olabileceğine ancak buranın bölgenin en güzel yeri olduğuna dikkat çekerek, bu güzellikleri korumanın herkesin görevi olduğunu vurguladı.

Bölgeyi daha üretken bir yapıya döndürmek ve ekonomik anlamda canlandırmak için çalıştıklarını ifade eden Tatar, bunu yapmak için hükümetin gereken tecrübe ve deneyime sahip olduğunu söyledi. 

OĞUZ

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz da, yaptığı konuşmada  Yeşilköy’e gereken önemi verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini kaydederek, Karpaz bölgesinin kalkınmasıyla ilgili özel çalışmalar yürüttüklerini vurguladı.

YEŞİLIRMAK

Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak da yaptığı konuşmada,  patates ve kolakasın ülke için önemli değerler arasında yer aldığını ve yerli üretimin desteklenmesi gerektiğini belirtti.

MAVİLİ

Yeşilköy Muhtarı Perol Mavili de, böylesi bir panayırın düzenlenmesinin bölge için önemine değinerek katkı koyanlara teşekkür etti. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

En fazla yağış metrekareye 65 kg ile Zafer Burnu'nda gözlendi
image En fazla yağış Zafer Burnu'nda kaydedildi.
Sürücülerin dikkatine!
image Polisten Basın Subaylığı sürücülere duyuruda bulunarak İskele - Karpaz Anayolunun, Ziyamet Kavşağı ile Gelincik kavşağı arasında kalan kısmının trafiğe kapatıldığını belirtti.
Baybars, Karpaz bölgesini ziyaret etti
image İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Karpaz bölgesini ziyaret etti.