Ana Sayfa >> EĞİTİM 7 Mart 2018, Çarşamba 11:55

American Future College'de Fen Günleri...

American Future College'de Fen Günleri...Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) okullar grubuna bağlı Lefkoşa-Güzelyurt anayolu üzerinde bulunan The American Future College, Science Fair (Fen Fuarı) düzenledi.
Paylaş  
1
2
1
0

Açılışını Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı’nın yaptığı fuarda, birçok deneye yer verildi. Bilimsel düşüncenin, bilimsel yaklaşımın ve bilime farkındalık yaratmak amacıyla yapılan fuarda ayrıca öğrencilerin yaparak, yaşayarak ve eğlenerek öğrenmeleri hedeflenmiştir.

Fuarı gezen Akıncı’nın her stand ile ilgilendiği ve beğeniyle izlediği gözlemlenirken, fuarı gezen ailelerde çocuklarının sergilemiş olduğu performansdan oldukça etkilendiler.

Okul Müdürü Aysu Balkanlar ise açıklamasında, “Ortaokul ve lise öğrencilerimizin hepsinin bu sergide görev aldı. Bu etkinlik öğrencilerin; bilimsel kavramları, fizik ilkelerini, doğa olaylarını daha iyi anlamalarına olanak sağlamaktadır.”

Ayrıca, okul idaresi tarafından fen günleri kapsamında organize edilen, Alayköy Sanayi Bölgesi’nde bulunan Mushrroom Island adlı mantar üretim fabrikasına ziyarette bulundukları belirtildi.

Okul olarak bu tür etkinliklere ve faaliyetlere her zaman yer vereceklerini de ekleyen okul idaresi, öğrencilerin düşünce ve becerilerinin gelişmesinde olumlu etki bıraktığını söyledi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

GAÜ öğrencileri, Lefkoşa TC Büyükelçiliği'ne sektörel eğitim gezileri kapsamı...
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Siyasal Bilimler Fakültesi başta olmak üzere, Hukuk, İletişim, Beşeri ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinden öğrencilerin katılımı ile, Lefkoşa’da bulunan TC Büyükelçiliğine ziyarette bu...
TC 26. Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Başbuğ, DAÜ'lü öğrencilerle buluş...
Doğu Akdeniz Üniversitesi Atatürk Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAÜ-ATAUM) tarafından düzenlenen konferans kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelen Türkiye Cumhuriyeti’nin 26. Genelkurmay Başkanı Emekli Orge...
GAÜ Eskrim takımları, Türkiye şampiyonasından 3 kupa ile dönüyor
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Erkek Kılıç ve Kadın Flöre Eskrim takımları, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Türkiye Eskrim Şampiyonası’nda büyük bir başarıya imza atarak; Erkek Kılıç Tak...