Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 7 Mart 2018, Çarşamba 11:55
banner

American Future College'de Fen Günleri...

American Future College'de Fen Günleri...Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) okullar grubuna bağlı Lefkoşa-Güzelyurt anayolu üzerinde bulunan The American Future College, Science Fair (Fen Fuarı) düzenledi.
Paylaş  
1
2
1
0

Açılışını Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı’nın yaptığı fuarda, birçok deneye yer verildi. Bilimsel düşüncenin, bilimsel yaklaşımın ve bilime farkındalık yaratmak amacıyla yapılan fuarda ayrıca öğrencilerin yaparak, yaşayarak ve eğlenerek öğrenmeleri hedeflenmiştir.

Fuarı gezen Akıncı’nın her stand ile ilgilendiği ve beğeniyle izlediği gözlemlenirken, fuarı gezen ailelerde çocuklarının sergilemiş olduğu performansdan oldukça etkilendiler.

Okul Müdürü Aysu Balkanlar ise açıklamasında, “Ortaokul ve lise öğrencilerimizin hepsinin bu sergide görev aldı. Bu etkinlik öğrencilerin; bilimsel kavramları, fizik ilkelerini, doğa olaylarını daha iyi anlamalarına olanak sağlamaktadır.”

Ayrıca, okul idaresi tarafından fen günleri kapsamında organize edilen, Alayköy Sanayi Bölgesi’nde bulunan Mushrroom Island adlı mantar üretim fabrikasına ziyarette bulundukları belirtildi.

Okul olarak bu tür etkinliklere ve faaliyetlere her zaman yer vereceklerini de ekleyen okul idaresi, öğrencilerin düşünce ve becerilerinin gelişmesinde olumlu etki bıraktığını söyledi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UKÜ, Oyuncu Korkmaz Polat'ı ağırladı
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi (ÖGDM) bünyesinde bulunan Sosyal Aktiviteler Koordinatörlüğü’ne bağlı UKÜ Tiyatro Kulübü öğrencileri tarafından ünlü aktör, sunucu ve seslendir...
UKÜ'den Geri Dönüşüm ve Katı Atıklara Yönelik Farkındalık etkinliği
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Çevre Araştırmaları Merkezi, katı atık yönetimi ve geri dönüşüm açısından toplumsal bilincin gelişmesine yönelik farkındalık etkinliği gerçekleştirdi.
LAÜ'de "Telin Ruhu: Sanatta Aforizmalar" konulu atölye çalışması yapılıyor
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Mimarlık Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü tarafından “Telin Ruhu: Sanatta Aforizmalar”konulu atölye çalışması gerçekleştiriliyor.