Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 7 Mart 2018, Çarşamba 11:55
banner

American Future College'de Fen Günleri...

American Future College'de Fen Günleri...Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) okullar grubuna bağlı Lefkoşa-Güzelyurt anayolu üzerinde bulunan The American Future College, Science Fair (Fen Fuarı) düzenledi.
Paylaş  
1
2
1
0

Açılışını Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı’nın yaptığı fuarda, birçok deneye yer verildi. Bilimsel düşüncenin, bilimsel yaklaşımın ve bilime farkındalık yaratmak amacıyla yapılan fuarda ayrıca öğrencilerin yaparak, yaşayarak ve eğlenerek öğrenmeleri hedeflenmiştir.

Fuarı gezen Akıncı’nın her stand ile ilgilendiği ve beğeniyle izlediği gözlemlenirken, fuarı gezen ailelerde çocuklarının sergilemiş olduğu performansdan oldukça etkilendiler.

Okul Müdürü Aysu Balkanlar ise açıklamasında, “Ortaokul ve lise öğrencilerimizin hepsinin bu sergide görev aldı. Bu etkinlik öğrencilerin; bilimsel kavramları, fizik ilkelerini, doğa olaylarını daha iyi anlamalarına olanak sağlamaktadır.”

Ayrıca, okul idaresi tarafından fen günleri kapsamında organize edilen, Alayköy Sanayi Bölgesi’nde bulunan Mushrroom Island adlı mantar üretim fabrikasına ziyarette bulundukları belirtildi.

Okul olarak bu tür etkinliklere ve faaliyetlere her zaman yer vereceklerini de ekleyen okul idaresi, öğrencilerin düşünce ve becerilerinin gelişmesinde olumlu etki bıraktığını söyledi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

KTÖS "Imagıne" programına destek verdi
image Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), İki Toplumlu Eğitim Teknik Komitesi’nin himayesinde gerçekleşen, Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği (AHDR) ve Dayanışma Evi (H4C) tarafından uygulanan ve Almanya Federal Dı...
GAÜ 2018 Burs Sıralama Sınavı'nda kayıt hakkı kazanan adaylar için son kayıt ...
image Girne Amerikan Üniversitesi'nin (GAÜ), KKTC Liseleri’nden mezun olan üniversite adaylarına yönelik, Girne Merkez ve yurt dışı kampüslerinde; " kesintisiz 7 yıl" özel burs olanaklarından yararlanma fırsatı sunduğu '201...
Çocuklar, Düşler Akademisi Kaş'ta alternatif kamp yaptı
image Algım, Lefkoşa, Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezleri ile SOS Çocuköyü öğrencileri, Telsim’in sponsorluğunda, Antalya Kaş’ta bulunan Düşler Akademisi’nde bir hafta süren alternatif kamp programına katıldı.