Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 16 Mayıs 2018, Çarşamba 15:58
banner

UKÜ mezunları, kariyer deneyimlerini öğrencilerle paylaştı

UKÜ mezunları, kariyer deneyimlerini öğrencilerle paylaştıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) 3. Kariyer Günleri ve Fuar etkinliği kapsamında Mühendislik Fakültesi mezunu Yusuf Topal, Mobil & Oyun Yazılımcısı, CreateandSoft Kurucusu İlker Döner ve SOS Çocuk Köyü Derneği, Aile Güçlendirme Projesi Sosyal Hizmet Uzmanı Güney Tosun’u ağırladı.
Paylaş  
4
2
4
0

İş hayatında girişimciliğin çok önemli olduğunu belirten Yusuf Topal, öğrencilerin İngilizce diline hakim olmalarının iş yaşamlarında hızla ilerlemelerine yardımcı olacağını vurguladı. Hayatla mücadele konusunda üniversite hayatındaki tecrübelerin, meslek hayatına katkısının olacağını ifade eden Yusuf Topal, öğrencilere her türlü branşta ve faaliyette bulunmalarını tavsiye ederek, bu sayede sosyal alanda da başarı elde edebileceklerini kaydetti.

Mobil & Oyun Yazılımcısı, CreateandSoft kurucusu İlker Döner, öğrencilere idealleri konusunda en iyi yere nasıl gelebilecekleri konusunda bilgiler vererek, hayatlarında bir hedef belirlemelerini ve bu doğrultuda çabalamaları gerektiğini kaydetti. Amaçları doğrultusunda iş bulamama kaygılarını yok edebileceklerini söyleyen Döner, öğrencilerin güncel ve tüm gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmaları gerektiğini de vurguladı.

Sosyal Hizmet alanı hakkında bilgi veren SOS Çocuk Köyü Derneği, Aile Güçlendirme Projesi Sosyal Hizmet Uzmanı Güney Tosun ise öğrencilere eğitim hayatından hiç bir noktada geri kalmamalarını tavsiye ederek, kendilerini geliştirip, ilerleyebilecek meslek ve eğitimlere katılmaları gerektiğini aktardı. İş hayatında girişimcilik ve atılganlığın önemine değinen Tosun, başarılı olabilmek için mücadele etmeleri gerektiğine de dikkat çekti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

GAÜ'de doktora ve yüksek lisans ara dönem kayıtları başladı
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), bünyesinde bulunan yüksek lisans ve doktora programları ile küresel dünyaya yön vermek isteyenler öğrenci adayları için, ara dönem kayıtları başladı.
DAÜ Psikoloji Bölümü'nde "Bilim İnsanının Üç Şapkası"
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Fen ve Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü, Keele Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Çakal’ı ağırladı.
YÖDAK Başkanı Büke: "Akacan Üniversitesi'ne öğretime başlama izni verilmedi"
image Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) Başkanı Prof. Dr. Akile Büke, Akacan Teknik Üniversitesi ve Akacan Üniversitesi’ne Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı tarafından üniversite ...