Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 16 Mayıs 2018, Çarşamba 16:17
banner

Prof. Dr. Demirsoy ve Mahruki ile "Çevremizi Konuşuyoruz" söyleşisi gerçekleştirildi

Prof. Dr. Demirsoy ve Mahruki ile Çevremizi Konuşuyoruz söyleşisi gerçekleştirildiMilli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlediği etkinlikler devam ediyor.
Paylaş  
4
2
4
0

Etkinlikler çerçevesinde bugün Lefkoşa Türk Maarif Koleji’nde, Türk Biyolog Prof. Dr. Ali Demirsoy ve Profesyonel Dağcı Araştırmacı Yazar Ali Nasuh Mahruki’nin katılımlarıyla “Çevremizi Konuşuyoruz”söyleşisi gerçekleştirildi. 

Düzenlenen söyleşiye Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit de katıldı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Özyiğit söyleşi öncesi yaptığı konuşmasında Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından başlatılan “Temiz Düşün” kampanyasının önemine dikkat çekerek, projenin amacının sadece çevreyi temizlemek olmadığını, asıl amacının çevre konusunda hassasiyet oluşturulması ve toplumun düşüncelerinin berraklaşması ve şeffaflaşması olduğunu söyledi.
“Temiz ve yaşanabilir bir çevre hepimizin arzusudur” diyen Bakan Özyiğit, eğitimin temel amaçlarından birtanesinin de çevre bilincinin oluşturulması olduğunu kaydetti. 

Bakan Özyiğit’in konuşmasın ardından Prof. Dr. Ali Demirsoy ve Nasuh Mahruki; çevre, doğa, küresel ısınma ve yenilenebilir enerji konularında öğrencilere bilgi verdi.

Demirsoy, dünya üzerinde yaşanan çevresel değişimler ile ilgili öğrencilere elde ettiği bilgileri aktardı.

Nasuh Mahruki ise, gerek bölgede gerekse dünya üzerinde kullanılan ve üretilen enerji kaynakları hakkında bilgi verirken yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının önemine değindi.

Söyleşinin ardından Prof. Dr. Ali Demirsoy ve Nasuh Mahruki öğrencilerin sorularını cevaplardı.

Düzenlenen etkinlikler kapsamında ayrıca Nasuh Mahruki bugün saat 15.30’da “Atam Işığında Geleceğe Tırmanıyoruz” dağcılık etkinliğinde Bufavento kalesine yapılacak yürüyüşe katılarak gençlere öncülük edecek.

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

GAÜ'de doktora ve yüksek lisans ara dönem kayıtları başladı
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), bünyesinde bulunan yüksek lisans ve doktora programları ile küresel dünyaya yön vermek isteyenler öğrenci adayları için, ara dönem kayıtları başladı.
DAÜ Psikoloji Bölümü'nde "Bilim İnsanının Üç Şapkası"
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Fen ve Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü, Keele Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Çakal’ı ağırladı.
YÖDAK Başkanı Büke: "Akacan Üniversitesi'ne öğretime başlama izni verilmedi"
image Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) Başkanı Prof. Dr. Akile Büke, Akacan Teknik Üniversitesi ve Akacan Üniversitesi’ne Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı tarafından üniversite ...