Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 11 Temmuz 2018, Çarşamba 13:21

UKÜ'lü Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Sınay, tatilde okunabilecek kitapları listeledi

UKÜ'lü Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Sınay, tatilde okunabilecek kitapları listelediUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nalan Sınay, yaz sıcaklarının gelmesi ile bireyleri hem bedenen hem de ruhen dinlenmek amacıyla kitap önerilerinde bulundu.
Paylaş  
16
12
16
0

Son yıllarda yapılan araştırmalara göre insanların günde altı saatini televizyona, üç saatini ise internete ayırdığını aktaran Sınay, kitap okumak için ise yılda sadece altı saatini ayırdığını kaydetti. Yrd. Doç. Dr. Nalan Sınay, okulların kapandığını ve çalışanların tatil zamanlarını belirlediklerini ifade ederek, hem dinlenip hem de ufku genişletecek kitaplar hakkında bilgi verdi.  

Yrd. Doç. Dr. Sınay, en çok okunan kitaplar ile 2018’in uzun yaz günlerini ferahlatacak yeni çıkanlarları açıkladı 

En çok okunanlar listesinde, Gölgeler-Zülfü Livaneli, Kıbrıs Mitolojisi – Stass Paraskos, Hayvanlardan Tanrılara Sapiens İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi-Yuval Noah Harari, Bazı Yollar Yalnız Yürünür – Özgür Bacaksız, Olağanüstü Bir Gece-Stefan Zweig, 1984 - George Orwell, Kıbrıs Savaşı 1570-1571 -Antonio Maria Graziani, Aeden-Akilah Azra Kohen, Ansızınlığımdan Notlar - Ümit İnatçı , Simyacı-Paulo Coelho, Kürk Mantolu Madonna-Sabahattin Ali ve Beni Ödülle Cezalandırma - Dr. Özgür Bolat. 

Yeni çıkanlarda ise Yakma Zevki: Fahrenheit 451 Öyküleri / Ray Bradbury, Gölgeler / Zülfü Livaneli, Örümcek Ağı / Agatha Christie, Hayalperestler ve Günahkârlar / Matthias Göritz, Mahremiyet: Dijital Toplumda Özel Hayat / Eirik Løkke, Başka Karşılaşmalar / Adalet Ağaoğlu, Canım Kardeşim: Evden 677 Kilometre Uzakta / Mark Lowery, Hemen Hafifle / Burçak Avcı-Özlem Kunduracı, Bir Astronotun Sonsuz Yolculuğu / Jaroslav Kalfar, Doktordan Çok Temiz /Bahri Oral ve Gelincik ile Serçe / Kristy Cambron.

 


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UKÜ Folklor/Edebiyat Dergisi'nin 97. sayısı yayımlandı
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nin (UKÜ) uluslararası hakemli bilim/kültür dergisi folklor/edebiyat'ın 2019-1 Şubat, 97. sayısı yayımlandı.
Eğitim Bakanlığı ile DAÜ arasında protokol: 5 binden fazla nadir eser, Milli ...
image Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Doğu Akdeniz Üniversitesi arasında, Maraş Kütüphanesi'nden sağlanan ve DAÜ Kütüphanesi'nde bulunan "Nadir Eser" niteliğindeki 5,377 adet kitabın Milli Arşiv'e devredilmesine yöneli...
LAÜ lisansüstü programlarında %50 burs imkanı
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ), 2018-2019 Akademik Yılı Bahar Dönemi için YÖK ve YÖDAK tarafından onaylı yüksek lisans ve doktora programlarına başvuru kabul ediyor.