Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 11 Temmuz 2018, Çarşamba 13:21
banner

UKÜ'lü Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Sınay, tatilde okunabilecek kitapları listeledi

UKÜ'lü Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Sınay, tatilde okunabilecek kitapları listelediUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nalan Sınay, yaz sıcaklarının gelmesi ile bireyleri hem bedenen hem de ruhen dinlenmek amacıyla kitap önerilerinde bulundu.
Paylaş  
6
3
6
0

Son yıllarda yapılan araştırmalara göre insanların günde altı saatini televizyona, üç saatini ise internete ayırdığını aktaran Sınay, kitap okumak için ise yılda sadece altı saatini ayırdığını kaydetti. Yrd. Doç. Dr. Nalan Sınay, okulların kapandığını ve çalışanların tatil zamanlarını belirlediklerini ifade ederek, hem dinlenip hem de ufku genişletecek kitaplar hakkında bilgi verdi.  

Yrd. Doç. Dr. Sınay, en çok okunan kitaplar ile 2018’in uzun yaz günlerini ferahlatacak yeni çıkanlarları açıkladı 

En çok okunanlar listesinde, Gölgeler-Zülfü Livaneli, Kıbrıs Mitolojisi – Stass Paraskos, Hayvanlardan Tanrılara Sapiens İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi-Yuval Noah Harari, Bazı Yollar Yalnız Yürünür – Özgür Bacaksız, Olağanüstü Bir Gece-Stefan Zweig, 1984 - George Orwell, Kıbrıs Savaşı 1570-1571 -Antonio Maria Graziani, Aeden-Akilah Azra Kohen, Ansızınlığımdan Notlar - Ümit İnatçı , Simyacı-Paulo Coelho, Kürk Mantolu Madonna-Sabahattin Ali ve Beni Ödülle Cezalandırma - Dr. Özgür Bolat. 

Yeni çıkanlarda ise Yakma Zevki: Fahrenheit 451 Öyküleri / Ray Bradbury, Gölgeler / Zülfü Livaneli, Örümcek Ağı / Agatha Christie, Hayalperestler ve Günahkârlar / Matthias Göritz, Mahremiyet: Dijital Toplumda Özel Hayat / Eirik Løkke, Başka Karşılaşmalar / Adalet Ağaoğlu, Canım Kardeşim: Evden 677 Kilometre Uzakta / Mark Lowery, Hemen Hafifle / Burçak Avcı-Özlem Kunduracı, Bir Astronotun Sonsuz Yolculuğu / Jaroslav Kalfar, Doktordan Çok Temiz /Bahri Oral ve Gelincik ile Serçe / Kristy Cambron.

 


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

KAÜ'de öğrenciler oryantasyon ile üniversite hayatına adım atıyor
image Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) 2018-2019 Akademik Yılı’nda kayıt yaptıran öğrencilerine üniversiteye adapte olabilmeleri ve Ada’yı tanımalarını sağlamak amacıyla oryantasyon programı düzenledi.
Hala Sultan İlahiyat Koleji, Haspolat Meslek Lisesi'nin okullarına taşınmasın...
image Hala Sultan İlahiyat Koleji Okul-Aile Birliği, Haspolat Meslek Lisesi’nin okullarına taşınma girişimin hem pedagojik hem de fiziki şartlar açısından uygun olmadığını savunarak, böyle bir uygulamayı asla kabul etmeyece...
Karpaz'da minikler okula gidemiyor  
image Ülke genelinde devam eden eğitim kaosu Karpaz’daki öğrenci ve velilerin de kâbusu haline geldi.