Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 11 Temmuz 2018, Çarşamba 16:33
banner

LAÜ Akademisyeni Karakaya "IUTOX Yaşam Boyu Başarı Ödülü" ne layık görüldü

LAÜ Akademisyeni Karakaya IUTOX Yaşam Boyu Başarı Ödülü ne layık görüldüLefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Esat Karakaya, International Union of Toxicology (IUTOX) isimli örgütün “Yaşam Boyu Başarı Ödülü”nelayık görüldü.  Karakaya, ödülünü, Belgrat’ta yapılan törenle aldı.
Paylaş  
4
2
5
0

Uluslararası Toksikoloji Birliği’nin(IUTOX) kuruluş tarihinde ilk defa verdiği bu ödüle Türkiye, Avustralya, Asya ve Yunanistan toksikoloji dernekleri tarafından ortak aday  LAÜ Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Esat Karakaya gösterildi. Uluslararası Toksikoloji Birliği’nin (IUTOX), 1980 yılında ABD’de kurulan ve merkezi Veston-Virginia olan, 63 ulusal dernek ve 25.000 üyesi ile toksikoloji alanının en büyük bilimsel örgütür diyen Karakaya, örgütün misyonunun ise, dünya çapında toksikoloji bilim ve uygulamaları yoluyla insan sağlığını geliştirerek, insanoğlunun ve çevresinin karşılaştığı toksikolojik sorunların bilgi tabanını arttırmak ve bu bilgiyi gelişletmek olarak ifade etti.

KARAKAYA: ULUSLARARASI TOKSİKOLOJİ KONGRELERİ DÜZENLEYEREK TOPLANTILARIN BAŞKANLIĞINI ÜSTLENDİ

Karakaya, IUTOX’un yönetiminde 2004-2007 yılları arasında  başkanlık olmak üzere, 10 yıl görev yaptığını belirterek, akademik yaşamında ise Dünya ve Avrupa Toksikoloji kongreleri olmak üzere 10’un üzerinde uluslararası bilimsel toplantı düzenleyerek toplantıların başkanlığını üstlendiğini ifade etti.Karakayatoplantılarda, gelişmiş ve gelişmekte olan ülke ve bilim insanları arasında kurulan bilimsel ağların zamanla toksikolojinin yeterli düzeyde gelişmediği ülkelerde konunun geliştirilmesine önemli katkılar sağladığını belirtti.

Ödül jürisi, özellikle gelişmekte olan ülkelerde toksikoloji biliminin gelişmesine yaptığı katkıları dikkate alarak, diğer ülke dernekleri tarafından da gösterilen 6 aday arasından, Karakaya’yı “IUTOX Yaşam Boyu Başarı Ödülü” ne layık gördü.Karakayabu ödülü alan  ilk toksikologtur.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

DAÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, 4. Ulusal Aşçılık Kampı'na katıldı
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri 56 üniversite ve 72 bölümden toplam 230 katılımcının yer aldığı “4. Ulusal Aşçılık Kampı”na katıldı.
GAÜ, geleceğin oyuncularını bünyesine davet ediyor
image Girne Amerikan Üniversitesi’nin (GAÜ)  Sahne Sanatları Yüksekokulu, Drama ve Oyunculuk Bölümü Özel Yetenek Sınavı için başvuru ve sınav tarihleri açıklandı.
UKÜ'lü Akademisyen, yolsuzluk konusunda olmak istediğimizin çok uzağında oldu...
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Uluslarası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sertaç Sonan “2017 Kuzey Kıbrıs Yolsuzluk Algısı” raporunun, Kuzey Kıbrıs’ta yolsuzluk al...