Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 9 Ağustos 2018, Perşembe 12:06
banner

"Öğrenci" maskesi altında kaçak işçiliğe karşı genelge Eylül'de yürürlükte

Öğrenci maskesi altında kaçak işçiliğe karşı genelge Eylül'de yürürlükteÖğrenci maskeli kaçak işçiliğe karşı genelge, Eylül’de yürürlükte Yaklaşık 9 yıldır uygulamada bulunmayan öğrenci izin şartlarıyla ilgili genelge, bu yıl yürürlüğe giriyor.
Paylaş  
13
0
12
0

Genelge sayesinde, kaçak işçilik bir nebze de olsa engellenecek. Ertuğrul Senova-Kıbrıs Postası Geçtiğimiz yıl yayımlanan ve bu yıl yürürlüğe girecek olan öğrenci izin şartlarıyla ilgili genelge, 2009 yılından bu yana, yani; yaklaşık 9 yıldır uygulamada değil.

Eylül ayında uygulamaya sokulacak genelgeyle, ülkeye öğrenci sıfatıyla gelip, farklı işler yapan kişilerin oluşturduğu kaçak işçiliğin engellenmesi amaçlanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda oluşturulan genelgeye göre, KKTC’deki üniversitelerde öğrenim görecek öğrencilerin, sağlık raporu, ikametgah belgesi ve öğrenci belgesini temin etmesi için 90 günlük bir süre tanınacak.

Ülkeye Türkiye’den gelen öğrenciler, bu işlemi iki yılda bir, diğer ülkelerden gelen öğrenciler ise her yıl yenileyecek.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

DAÜ Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi'nden "Kanserde Ruh Sağlığı" etkinliği
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Kanser Hastalarına Yardım Derneği ile işbirliği yaparak, Psikolog Dr. Pelin Erbil eşliğinde kanser hasta ve hasta yakınlarını buluşturan bir etkinlik düzenledi.
LAÜ'de "Zorunlu Eğitim Süresinin Sosyo-Ekonomik Çıktılara Etkisi" irdelendi
image Lefke Avrupa Üniversitesi'nde (LAÜ) "Zorunlu Eğitim Süresinin Sosyo-Ekonomik Çıktılara Etkisi" konuşuldu.
Geleceğin basketbolcularına GAÜ'den büyük fırsat
image GAÜ Basketbol Okulu, 7-11 yaş arası geleceğin basketbolcularını bekliyor.