Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 9 Ağustos 2018, Perşembe 12:06
banner

"Öğrenci" maskesi altında kaçak işçiliğe karşı genelge Eylül'de yürürlükte

Öğrenci maskesi altında kaçak işçiliğe karşı genelge Eylül'de yürürlükteÖğrenci maskeli kaçak işçiliğe karşı genelge, Eylül’de yürürlükte Yaklaşık 9 yıldır uygulamada bulunmayan öğrenci izin şartlarıyla ilgili genelge, bu yıl yürürlüğe giriyor.
Paylaş  
4
0
3
0

Genelge sayesinde, kaçak işçilik bir nebze de olsa engellenecek. Ertuğrul Senova-Kıbrıs Postası Geçtiğimiz yıl yayımlanan ve bu yıl yürürlüğe girecek olan öğrenci izin şartlarıyla ilgili genelge, 2009 yılından bu yana, yani; yaklaşık 9 yıldır uygulamada değil.

Eylül ayında uygulamaya sokulacak genelgeyle, ülkeye öğrenci sıfatıyla gelip, farklı işler yapan kişilerin oluşturduğu kaçak işçiliğin engellenmesi amaçlanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda oluşturulan genelgeye göre, KKTC’deki üniversitelerde öğrenim görecek öğrencilerin, sağlık raporu, ikametgah belgesi ve öğrenci belgesini temin etmesi için 90 günlük bir süre tanınacak.

Ülkeye Türkiye’den gelen öğrenciler, bu işlemi iki yılda bir, diğer ülkelerden gelen öğrenciler ise her yıl yenileyecek.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

DAÜ IEEE Robot Takımı Robotex 2018 Yarışması'na hazır
image DAÜ IEEE Robot Takımı,ziyarette Prof. Dr. Osam’a geliştirdikleri robotla ilgili sunum gerçekleştirdi.
"Çocuk hakları, çocuklara yönelik müdahalelerin bir yol göstericisi, pusulası...
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayşe Özada, çocuk haklarına dikkat çekerek, çocuk haklarını sosyal hizmet bağlamında değerlendirdi.
The American Future College öğrencileri, zorbalığa karşı etkinlik düzenledi
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Okullar Grubu’na bağlı Lefkoşa-Güzelyurt anayolu üzerinde bulunan The American Future College öğrencileri, ‘’Zorbalığa Hayır ’’ etkinliği gerçekleştirdi.