Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 13 Ağustos 2018, Pazartesi 15:03
banner

UFÜ Hukuk Fakültesi donanımlı hukukçular yetiştirmek üzere eğitime başlıyor

UFÜ Hukuk Fakültesi donanımlı hukukçular yetiştirmek üzere eğitime başlıyorUluslararası Final Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2018 – 2019 Eğitim Yılı’nda eğitim vermeye başlıyor.
Paylaş  
4
1
4
0

KKTC Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) ve TC Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanan Hukuk Fakültesi, alanında uzman eğitim kadrosu ve fiziki altyapısıyla yeni eğitim yılına tam donanımlı başlayacak. Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meltem Dikmen Caniklioğlu, fakülte olarak eğitim faaliyetlerine kolay yoldan diploma kazandırmak anlayışıyla başlamadıklarını, hukukun üstünlüğüne inanan, alanında donanımlı hukukçular yetiştirmek amacıyla yola çıktıklarını vurguladı.

“GEÇMİŞTEKİ BAŞARILAR GELECEĞİN TEMİNATIDIR”

Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meltem Dikmen Caniklioğlu, Uluslararası Final Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin hedeflerini anlattı, hukuk dalında eğitim görecek öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Caniklioğlu, hukuk alanında eğitim almak isteyen öğrencilerin daha şimdiden hukukun üstünlüğüne dayalı bir devletin yargı çarkını işletmeye talip olduğunu vurgulayarak, yaşamın her alanında hukukun üstünlüğü ilkesinin bekçisi olmaya talip olan bireylerin hukuk eğitimi almak için başvuracağı adresin de son derece önemli olduğunu kaydetti. Caniklioğlu, uzun yıllara  dayanan tecrübesi  ile üniversiteye giriş sınavlarında öğrencilerine kazandırdığı üstün başarılarla  Türkiye Cumhuriyeti  Devleti’nde    eğitimde marka olmuş Final Eğitim Kurumları’nın ve KKTC’nin seçkin kuruluşlarından DMG Group’un geçmişteki başarılarının geleceğe dair bir gösterge ve güvence olduğunun altını çizdi.

“ÖĞRENCİLERİMİZİ HUKUK BİLGİSİ VE HUKUKÇU KİMLİĞİ İLE MESLEĞE HAZIRLAYACAĞIZ”

Uluslararası Final Üniversitesi olarak eğitimde insan unsurunu,  müşteri – öğrenci,   hizmetli-öğretmen,   olarak tanımlamadıklarını ifade eden Caniklioğlu, “Bizim  eğitim  faaliyetimizde  öğretmen-öğrenci ilişkisinin mottosu  müşteri memnuniyeti olmayacaktır” dedi. Caniklioğlu, Uluslararası Final Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin öğrencilere en kısa zamanda en kolay yoldan   garantili diploma vaadinde bulunmak gibi yollarla değil; hak edilmiş gerçek bir başarı için öğrencileri emek ve çaba sarfetmeye yönelterek, kazandıracağı hukuk bilgisi ve hukukçu kimliği ile mesleğe hazırlayacağının da altını çizdi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UKÜ'lü akademisyen Doç. Dr. Gürkan Gümüşatam Türk Dil Bayramı'nın önemini açı...
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Fen-Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gürkan Gümüşatam, Türk Dil Bayramıkapsamında açıklamalarda bulundu.
Haspolat Meslek Lisesi öğrencilerinin durumu belirsizliğini koruyor…
image Haspolat Meslek Lisesi öğrencileri, okulun depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle, Hala Sultan Koleji’ne taşındı… Bu durumdan kolej öğrencilerinin velileri tedirgin iken bakanlık ise “sorun yok” mesajı veriyor.
DAÜ'den Mustafa Sandal'lı "Hoşgeldin Gecesi"
image Kuzey Kıbrıs Turkcell ana sponsorluğunda devam eden Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 21. Oryantasyon Günleri kapsamında 25 Eylül 2018 Salı akşamı “Hoşgeldin Gecesi” düzenleniyor.