Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 31 Ağustos 2018, Cuma 17:02
banner

UKÜ Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi aday öğrencilerini bekliyor

UKÜ Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi aday öğrencilerini bekliyorUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi, 2018-2019 Akademik Yılı’nda yeni öğrencilerini bekliyor.
Paylaş  
14
10
15
0

Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Baktır, fakülte bünyesinde yer alan Bitkisel Üretim ve TeknolojileriBölümü’nünİngilizce eğitim verdiğini belirterek,Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile Yüksek Öğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) tarafından onaylı olduğunu açıkladı.

Yeni akademik dönem içinYÖK ve YÖDAK onaylı Bitki Bilimi ve Teknolojileri tezli/tezsiz İngilizce Yüksek Lisans programınabaşvuruların devam ettiğinihatırlatan Baktır, önümüzdeki Akademik yıl doktora programının açılması için gerekli çalışmaların başlatıldığını kaydetti.

Prof. Dr. İbrahim Baktır, tarımsal alanda sürdürülebilirlik ve etik ilkeler kapsamında bilimsel esaslara uygun olarak, tarımsal üretim alanlarında çağdaş mesleki bilgi ve becerilerle donatılmış, sürekli öğrenen/öğretebilen, üreten ve toplumun refahına katkı sağlayacak nitelikli meslek elemanları yetiştirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

UKÜ Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi’nin eğitim olanakları hakkında bilgi veren Baktır, fakülte öğrencilerinin Bilim ve Teknoloji Merkezi’ndeki laboratuvarlarda uygulamalı eğitim gördüklerini belirterek, kampüsbitişiğinde yer alan 2940 dekarlık Uygulama, Araştırma ve Eğitim Çiftliği’nde de bilimsel araştırma, uygulamalı eğitim ve staj yapma olanağına sahip olduklarını belirtti.

Çiftlik bünyesinde aktif olarak çalışan modern zeytin ve üzüm işleme tesislerinin bulunduğuna dikkat çeken Baktır, çiftlik alanının 2030 dekarlık kısmında yonca ve tahıllar gibi tarla bitkilerinin yetiştirildiğini, 100 dekar alanda ise tavukçuluk, 85 dekar üzerinde de büyükbaş/küçükbaş hayvancılık işletmelerininbulunduğunuaktardı.

İbrahim Baktır, ayrıca UKܒnün hem akademik hem de sektördeki prestijli kurumlarla sağladıkları işbirlikleri ile öğrencilere tarımın birçok dalında ulusal ve uluslararası arenada kariyer yapabilmelerine zemin hazırladıklarını kaydetti. Eğitim kalitelerinin tescillenmesi konusunda çalışmaları bulunduğunu ifade eden Baktır, Fakülte olarak Uluslararası akreditasyon sürecinde olduklarını da belirtti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Dr. Gülen Addis, DAÜ'lü öğrencilerle buluştu
image Buckinghamshire New University Öğretim Üyesi Dr. Gülen Addis, DAÜ'lü öğrencilerle bir araya geldi.
Avcılara eğitim verilecek
image Avcı Eğitim Komisyonu, avcılara eğitim verecek. Eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlara "Av Ruhsatı Çıkarabilir Belgesi" verilecek.
İlkokul öğrencileri karnelerini aldı
image İlköğretimde eğitim gören 27 bin 448 öğrenci bugün karnelerini alarak yaz tatiline başladı.