Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 1 Eylül 2018, Cumartesi 14:05

UKÜ, dinamik ve çağdaş spor eğiticileri yetiştiriyor

UKÜ, dinamik ve çağdaş spor eğiticileri yetiştiriyorUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, araştırma kalitesi yüksek, bu alanda dünya genelindeki gelişmeleri takip eden, dinamik ve çağdaş spor eğiticileri yetiştirmeye devam ediyor.
Paylaş  
11
10
11
0

UKÜ'den verilen bilgiye göre, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali Emre Erol 2015-2016 eğitim-öğretim yılında Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü ve Spor Yöneticiliği Bölümü ile akademik faaliyetine başladıklarını belirterek, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında da Antrenörlük Eğitimi Bölümü ile Rekreasyon Eğitimi Bölümleri’nin açıldığını kaydetti. Prof. Dr. Erol, söz konusu programların YÖK ve YÖDAK tarafından onaylı olduğunu da ifade etti.

Yüksekokulun eğitim olanakları hakkında bilgi veren Prof. Dr. Emre Erol, öğrencilere 7500 metrekareye dağılmış, 6 derslikli, çift tribünlü çok amaçlı spor salonu, 8 kulvarlı tribünlü kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, iki adet stüdyo, indoor-outdoor tırmanma duvarı, fuaye ve dinlenme alanları ile 7 yollu kapalı atış poligonu, 2 adet açık tenis kortu, 2 adet açık basketbol sahası, 2 adet açık halı futbol sahası, 2 adet açık voleybol sahasından oluşan Kuzey Kıbrıs’ın en büyük spor tesisi olan CIU Arena Spor Kompleksi’nde eğitim verdiklerini açıkladı.

Prof. Dr. Emre Erol öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanında kişisel gelişimlerini de önemsediklerini aktararak, öğrencilere yönelik kurslar ve sertifika programları düzenlediklerini kaydetti. Özellikle spor sektöründeki temsilcilerle öğrencileri biraraya getirdiklerini dile getiren Erol, “Bilgi ve kişisel gelişimlerini artırarak, onları sektörde aranan bireyler haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi. Prof. Dr. Erol, ulusal ve uluslararası bilimsel çalışmalarla spor biliminin gelişimine katkıda bulunan, fiziksel yönden aktif ve sağlıklı bir toplum yaratmaya öncülük eden kişiler yetiştirmeyi amaçladıklarını da belirtti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

DAÜ İç Mimarlık Bölümü Mardin'de atölye çalışması gerçekleştirdi
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık Bölümü Mardin Müzesi’nin eğitim etkinlikleri kapsamında, “Tasarla-Üret-Kullan” isimli atölye çalışması gerçekleştirdi. Mardin’de düzenlenen söz konusu et...
GAÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetiner, 20 Şubat Sosyal Adalet Günü ned...
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selma Çetiner, 20 Şubat Sosyal Adalet Günü nedeniyle mesaj yayımladı.
UKÜ'de İş Sağlığı ve Güvenliği doktora programı açıldı
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü’ne bağlı İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) doktora programı açıldı.