Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 4 Eylül 2018, Salı 16:37
banner

UKÜ, İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi Uluslararası Akademik Kadrosuyla 2018-2019 Akademik Yılına Hazır

UKÜ, İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi Uluslararası Akademik Kadrosuyla 2018-2019 Akademik Yılına HazırUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi uluslararası akademik kadrosuyla 2018-2019 akademik yılına hazır.
Paylaş  
3
1
3
0

UKÜ İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi geleceğin yöneticilerine analitik beceri kazandırmanın yanında üretim, pazarlama, muhasebe, finans, insankaynakları, bilgi yönetimi ve stratejik planlama ile uluslararası ilişkiler gibi alanları da kapsayan geniş bir yelpazede bilgi sağlamayı amaçlıyor.

İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuncer Tokol, fakülte bünyesinde İşletme, Uluslararası İlişkiler, Avrupa Birliği İlişkileri, Dijital Medya ve Pazarlama ileMuhasebe ve Finans bölümlerinin yer aldığınıaktardı.Sözkonusuprogramların YÖK ve YÖDAKtarafındanonaylıolduğunubelirtenProf. Dr. Tokol,bölümlerin kendi bünyelerinde istihdam edilmiş uzman akademik kadrosuyla, öğrencilere araştırmayı, eleştirel düşünmeyi ve kişisel gelişimlerine katkı koymayı hedeflediklerini kaydetti.

Tokol, fakültenin uluslararası bağlamda gerek akademide gerekse de sektörde ekonomik ve de sosyal açıdan katkısı olacak mezunlar yetiştirmeyi amaçladıklarına dikkat çekti. Fakülte’nin FIBAA akreditasyonsürecindeolduklarını dahatırlatan Prof. Dr. Tokol, Üniversite’nin sağladığı işbirliklerle yükseköğrenimde öncü bir kurum olmayı hedeflediklerini belirtti.

İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi’nin eğitim imkanlarınada değinen Prof. Dr. Tuncer Tokol,öğrencilerin günümüz koşullarına adapte olmaları adına hem pratik hem de teorik açıdan fark yaratabilir olmaları için çalıştıklarına dikkat çekti. Prof. Dr. Tokol, fakülte bünyesinde faaliyet gösteren ve Kuzey Kıbrıs’ta tek olan Finans Laboratuvarı sayesinde öğrencilerin teorik çerçevede öğrendikleri bilgileri pratiğe dökme olanağı bulduklarını da kaydetti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UKÜ Eczacılık Fakültesi öğrencileri "14. Türkiye Eczacılık Kongresi"ne delege...
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Eczacılık Fakültesi öğrencileri Işınsu Akçin ve Reşat Dostel Ankara’da 14’üncüsü düzenlenen Türkiye’nin en geniş kapsamlı eczacılık kongresi olan Türkiye Eczacılık Kongresi’ne ka...
UKÜ'den 5. Uluslararası Proje ve Yapım Yönetimi Konferansı
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve Konferans Eş Başkanı Prof. Dr. Tahir Çelik, “5. Uluslararası Proje ve Yapım Yönetim Konferansı’nın ilk defa Kuzey Kıbrıs’ta UKܒnün ev sahi...
"En İyi Bildiri" ve "En İyi Eser" ödülü KISBÜ akademisyenlerine
image 2. Uluslararası EMI Girişimcilik ve Sosyal Bilimler Kongresi’nde KISBÜ Akademisyenleri “En İyi Bildiri” ve “En İyi Eser Ödülü”nü alarak Kıbrıs’a döndüler.