Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 4 Eylül 2018, Salı 16:37
banner

UKÜ, İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi Uluslararası Akademik Kadrosuyla 2018-2019 Akademik Yılına Hazır

UKÜ, İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi Uluslararası Akademik Kadrosuyla 2018-2019 Akademik Yılına HazırUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi uluslararası akademik kadrosuyla 2018-2019 akademik yılına hazır.
Paylaş  
13
10
13
0

UKÜ İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi geleceğin yöneticilerine analitik beceri kazandırmanın yanında üretim, pazarlama, muhasebe, finans, insankaynakları, bilgi yönetimi ve stratejik planlama ile uluslararası ilişkiler gibi alanları da kapsayan geniş bir yelpazede bilgi sağlamayı amaçlıyor.

İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuncer Tokol, fakülte bünyesinde İşletme, Uluslararası İlişkiler, Avrupa Birliği İlişkileri, Dijital Medya ve Pazarlama ileMuhasebe ve Finans bölümlerinin yer aldığınıaktardı.Sözkonusuprogramların YÖK ve YÖDAKtarafındanonaylıolduğunubelirtenProf. Dr. Tokol,bölümlerin kendi bünyelerinde istihdam edilmiş uzman akademik kadrosuyla, öğrencilere araştırmayı, eleştirel düşünmeyi ve kişisel gelişimlerine katkı koymayı hedeflediklerini kaydetti.

Tokol, fakültenin uluslararası bağlamda gerek akademide gerekse de sektörde ekonomik ve de sosyal açıdan katkısı olacak mezunlar yetiştirmeyi amaçladıklarına dikkat çekti. Fakülte’nin FIBAA akreditasyonsürecindeolduklarını dahatırlatan Prof. Dr. Tokol, Üniversite’nin sağladığı işbirliklerle yükseköğrenimde öncü bir kurum olmayı hedeflediklerini belirtti.

İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi’nin eğitim imkanlarınada değinen Prof. Dr. Tuncer Tokol,öğrencilerin günümüz koşullarına adapte olmaları adına hem pratik hem de teorik açıdan fark yaratabilir olmaları için çalıştıklarına dikkat çekti. Prof. Dr. Tokol, fakülte bünyesinde faaliyet gösteren ve Kuzey Kıbrıs’ta tek olan Finans Laboratuvarı sayesinde öğrencilerin teorik çerçevede öğrendikleri bilgileri pratiğe dökme olanağı bulduklarını da kaydetti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UKÜ'lü Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Özdemir'den 23 Nisan mesajı
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi Öğretmenliği Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sarem Özdemir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın mutluluğun, barışın ve çocukların bayramı o...
Biyologlar Derneği'nin "İklim Değişikliğinin Neresindeyiz" konferansı 29 Nisa...
image Biyologlar Derneği, Girne Düşünce Derneği ile işbirliği içerisinde "İklim Değişikliğinin Neresindeyiz?" konferansı düzenleyecek.
YÖK'ten büyük sorumsuzluk! Hem üniversiteler hem 100 bini aşkın mezun zan alt...
image KKTC üniversitelerinde okula gitmeden diploma alanların olduğunun YÖK tarafından tespit edildiğinin YÖK Tanıma ve Denklik İşleri Daire Başkanlığı'nca açıklanması ancak bu konuda ayrıntı verilmemesi tedirginlik ve tepk...