Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 5 Eylül 2018, Çarşamba 10:34
banner

UKÜ Uluslararası Yaz Akademisi İngilizce Dil Kursu sona erdi

UKÜ Uluslararası Yaz Akademisi İngilizce Dil Kursu sona erdiUluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde (UKÜ) bu yıl 8’incisi gerçekleştirilen farklı millet ve yaş grubuna sahip çok sayıda öğrencinin katıldığı Uluslararası Yaz Akademisi İngilizce Dil Kursu sona erdi.
Paylaş  
12
10
12
0

Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından uluslararası öğrencilere yönelik düzenlenen Uluslararası Yaz Akademisi İngilizce Dil Kursu’na Ukrayna, Kazakistan, Kırgızistan, Rusya, Tacikistan, Belarus ve Özbekistan gibi farklı ülkelerden çok sayıda öğrenci katıldı.

Yaz Akademisi İngilizce Dil Kursu Koordinatörü Berna Ozansoy, akademi kapsamında rehber eşliğinde Mağusa, Girne, Lefkoşa gezilerinin organize edildiğini belirterek, öğrencilerin dil eğitimi yanında spor, sanat gibi çeşitli etkinliklere de katıldıklarını aktardı.Ozansoy, kursa katılan öğrencilerin hem  İngilizce’lerini geliştirmek hem de Kuzey Kıbrıs’ı tanıtmak açısından yararlı bir program olduğunu kaydetti. Kursiyerlerin gerek derslerde gerekse de düzenlenen etkinliklerde dil öğrenimini geliştirdiklerini ifade eden Berna Ozansoy, dil öğrenimleri yanı sıra farklı kültürlerden insanlarla da tanışma fırsatı bulduklarını sözlerine ekledi.

Yaz Akademisi İngilizce Dil Kursu’na ilginin her yıl giderek arttığına dikkat çeken Ozansoy, bu bağlamda elde edilen kültürel farklılıklarla İngilizce öğrenimini daha aktif hale getirdiklerini açıkladı.

Yüksek standartlarda ve uluslararası anlamda akredite bir İngilizce eğitimi verdiklerinin altını çizen Yaz Akademisi İngilizce Dil Kursu Koordinatörü Berna Ozansoy, kursu bitiren katılımcılara “Başarı Belgesi” takdim edildiğini de ifade etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

KKTC üniversitelerinde okula gitmeden diploma alanlar YÖK tarafından tespit e...
image YÖK, aralarında KKTC'nin de olduğu yurt dışındaki üniversitelerde hukuk ve mühendislik gibi bölümleri okuduğunu iddia edenlerden bazılarının, bu ülkelerde 8 ile 38 gün arasında bulunduğu tespit edildiğini duyurdu.
UKÜ, Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı 12 Haziran'da
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nin (UKÜ) KKTC liselerinden geçmiş yıllarda mezun olan veya bu yıl mezun olacak KKTC ve TC vatandaşı öğrencilere yönelik Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı 12 Haziran'da saat ...
UKÜ Tıp Fakültesi, öğrenci kabulüne başlıyor
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Tıp Fakültesi, ilk öğrencilerini 2019-2020 Akademik yılı Güz dönemi itibariyle almaya başlıyor. Yüksek Öğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) ta...