Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 6 Eylül 2018, Perşembe 15:09
banner

Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü, KAÜ'yü ziyaret etti

Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü, KAÜ'yü ziyaret ettiBitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım ve beraberindeki heyet, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’nin (KAÜ) Arabahmet Kampüsü, Osmanlı Kütüphanesi ve Dereboyu’ndaki Cloud Binasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Paylaş  
12
10
12
0

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, KAܒnün Lefkoşa Surlariçi’nde çok önemli bir görev üstlendiğini, tarihe ışık tutan Osmanlı Kütüphanesi’nin yanı sıra Eğitim ve Araştırma Merkezi olarak yer alan Cloud binası ile de geleceğe hazırlandığını kaydetti.

Prof. Dr. Yardım açıklamasında;KAܒdeki tüm fakülte ve bölümlerin belirli bir amaç üzerine açılmış olduğunu, gelecek yıl Ziraat Fakültesi’nin kurulmasıyla Karpaz Yaşam Kampüsü’nün devreye girmesinin uygulamalı eğitimin önünü açacağını, akademik çalışma alanlarıyla ilgili sunum sonrasında ise muhtemel ortak proje olanakları ve makale çalışmaları hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulduğunu söyledi.

KAÜ Rektörü Prof. Dr. Uğur Özgöker; ‘‘Bir şehir üniversitesi olarak Işıklar Şehri Lefkoşa’da yer alarak öğrencilerimize ‘tüm şehir, senin kampüsün’ diyoruz. Akademik ve kültürel etkinliklerin sürekli olduğu üniversitemizde kuram, uygulama ve sanatı iç içe yaşanıyor. Ayrıca Kıbrıs yerleşkesi dahil 7 ülkedeki kampüslerimize ek ücret ödemeksizin; ABD, İngiltere, Sri Lanka, Moldova, Hong Kong, Türkiye’den eğitimlerini alma fırsatı tanıyoruz. KAܒye gelen öğrenciyi dünya insanı olarak mezun ediyoruz.’’ dedi.

Görüşme, KAÜ Rektörü Prof. Dr. Özgöker’in, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Yardım’a üniversite hediyeleri ve plaket takdim etmesiyle son buldu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UKÜ'lü Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Özdemir'den 23 Nisan mesajı
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi Öğretmenliği Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sarem Özdemir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın mutluluğun, barışın ve çocukların bayramı o...
Biyologlar Derneği'nin "İklim Değişikliğinin Neresindeyiz" konferansı 29 Nisa...
image Biyologlar Derneği, Girne Düşünce Derneği ile işbirliği içerisinde "İklim Değişikliğinin Neresindeyiz?" konferansı düzenleyecek.
YÖK'ten büyük sorumsuzluk! Hem üniversiteler hem 100 bini aşkın mezun zan alt...
image KKTC üniversitelerinde okula gitmeden diploma alanların olduğunun YÖK tarafından tespit edildiğinin YÖK Tanıma ve Denklik İşleri Daire Başkanlığı'nca açıklanması ancak bu konuda ayrıntı verilmemesi tedirginlik ve tepk...