Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 6 Eylül 2018, Perşembe 15:09
banner

Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü, KAÜ'yü ziyaret etti

Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü, KAÜ'yü ziyaret ettiBitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım ve beraberindeki heyet, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’nin (KAÜ) Arabahmet Kampüsü, Osmanlı Kütüphanesi ve Dereboyu’ndaki Cloud Binasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Paylaş  
3
1
3
0

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, KAܒnün Lefkoşa Surlariçi’nde çok önemli bir görev üstlendiğini, tarihe ışık tutan Osmanlı Kütüphanesi’nin yanı sıra Eğitim ve Araştırma Merkezi olarak yer alan Cloud binası ile de geleceğe hazırlandığını kaydetti.

Prof. Dr. Yardım açıklamasında;KAܒdeki tüm fakülte ve bölümlerin belirli bir amaç üzerine açılmış olduğunu, gelecek yıl Ziraat Fakültesi’nin kurulmasıyla Karpaz Yaşam Kampüsü’nün devreye girmesinin uygulamalı eğitimin önünü açacağını, akademik çalışma alanlarıyla ilgili sunum sonrasında ise muhtemel ortak proje olanakları ve makale çalışmaları hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulduğunu söyledi.

KAÜ Rektörü Prof. Dr. Uğur Özgöker; ‘‘Bir şehir üniversitesi olarak Işıklar Şehri Lefkoşa’da yer alarak öğrencilerimize ‘tüm şehir, senin kampüsün’ diyoruz. Akademik ve kültürel etkinliklerin sürekli olduğu üniversitemizde kuram, uygulama ve sanatı iç içe yaşanıyor. Ayrıca Kıbrıs yerleşkesi dahil 7 ülkedeki kampüslerimize ek ücret ödemeksizin; ABD, İngiltere, Sri Lanka, Moldova, Hong Kong, Türkiye’den eğitimlerini alma fırsatı tanıyoruz. KAܒye gelen öğrenciyi dünya insanı olarak mezun ediyoruz.’’ dedi.

Görüşme, KAÜ Rektörü Prof. Dr. Özgöker’in, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Yardım’a üniversite hediyeleri ve plaket takdim etmesiyle son buldu.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

KTOEÖS, eğitimdeki sorunlara dikkat çekti
image Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), devlet okullarındaki sorunlara dikkati çekerek, “Bakanlık Nerede? Ne yapıyor?” diye sordu.
LAÜ İtalya'da temsil edildi
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Dr. Fazıl Küçük Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Fatma Altıntuğ, Yrd. Doç. Dr. Tuba Gökmenoğlu ile birlikte gerçekleştirdikleri “Diyalojik Öğretim ve Katılımcı Demokrasi İhtiyacı: Öğr...
Akademik kariyerini geliştirmek isteyenlere GAÜ'den burslu yüksek lisans ve d...
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) KKTC Marketing Sorumlusu Işık Yeşilçimen, Yüksek Lisans ve Doktora programları hakkında yaptığı açıklamada; kayıtların 5 Ekim tarihine kadar devam ettiğini belirtti.