Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 6 Eylül 2018, Perşembe 16:25
banner

1. Uluslararası Fen ve Sosyal Bilimler Kongresi GAÜ ev sahipliğinde gerçekleşti

1. Uluslararası Fen ve Sosyal Bilimler Kongresi GAÜ ev sahipliğinde gerçekleştiGirne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ve Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) evsahipliğinde geçtiğimiz günlerde gerçekleşen, 1. Uluslararası Fen ve Sosyalyal Bilimler Kongresi, birçok alanında uzman akademisyenin katılımı ile GAܒde gerçekleşti.
Paylaş  
4
3
4
0

Kongre’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren KAÜ Rektörü Prof. Dr. Uğur Özgöker, Uluslararası Fen ve Sosyal Bilimler Kongresi’nin ilkine evsahipliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, bu kongrenin, Türkiye ve KKTC’de ilk olduğunu ifade etti. Kongreye katılan herkese teşekkürleirni sunan Özgöker, başarılı bir çalışma olması dileklerini iletti.

Ardından, GAÜ Rektörü Prof. Dr. Kutsal Öztürk gerçekleştirdiği konuşmasında,  GAÜ Ailesi olarak böye bir organizasyona evsahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek,  Kongre ile, bilimsel araştırmaların paylaşımı yapılarak,  bilgi alışverişi ile aydınlık yarınlara katkı konulacağını söyledi.

Katılımcılar arasında bulunan Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım ise konuşmasında şunları söyledi;

“KKTC’de bulunmaktan dolayı onur duymaktayız. Fen bilimleri ve sosyal bilimleri ikisini bir araya getirmeyi başarmak çok önemlidir. Bilim denildiği zaman akıllara genellikle fen bilimleri gelmektedir. Oysa  toplumsal olguları; sosyal bilimlerin önemini de kavramamız gerekmektedir.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Akademisyeni Doç.Dr. Mehmet Kaya konuşmasında, “Çok kıymetli hocalarımızla birlikte olmaktan dolayı çok mutluyuz. Son yıllarda ülkemiz üzerinde oynanan oyunları biliyoruz ve bundan dolayı daha da çok bilimsel katkılar koymamız gereklidir.” Dedi.

Gazi Üniversitesi Bilim ve Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Yakıcı konuşmasında, “Bir bilgiyi edinmek kolay değildir. Bilgiyi edinmek için kongreler oldukça önem arz ertmektedir. Bilginin paylaşıldığı ortamlar ayrıca bizler için çok kıymetlidir. Bilimler arası bir kongre’de yer almaktan dolayı çok mutluyum. Özellikle Girne Amerikan Üniversitesi ve Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’ne ev sahipliklerinden dolayı da teşekkür ediyorum” dedi.

2 gün süren 1. Uluslararası Fen ve Sosyalyal Bilimler Kongresi’nin ardından, GAÜ Turizm Otelcilik Uygulama Oteli Le Chateau Lambousa Hotel’de düzenlenen gala yemeği ile birlikte, katılımcılara sertifikaları takdim edildi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Ünlü yönetmen Mehmet Turgut DAÜ'deydi
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü’nün daveti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelen ünlü yönetmen, fotoğrafçı, sunucu ve yapımcı Mehmet Turgut, DAܒde “Portre ve Kurgu” başlı...
Amerikan Koleji'nden 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı kutlaması
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Okullar Grubuna bağlı, The American College, The International Prep School, The American Elementary School ve The American Nursery School, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunu...
LAÜ ev sahipliğinde Lefke Kadınlar Konseyi yemeği düzenlendi
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ)ev sahipliğinde Lefke Kadınlar Konseyi tarafından düzenlenen öğle yemeği üniversitenin sosyal tesisi EUL Lounge’da gerçekleştirildi.