Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 7 Eylül 2018, Cuma 10:02
banner

UKÜ'lü Akademisyen, fizyoterapinin dünyada ve ülkemizde ihtiyacı giderek artan bir meslek olduğunu açıkladı

UKÜ'lü Akademisyen, fizyoterapinin dünyada ve ülkemizde ihtiyacı giderek artan bir meslek olduğunu açıkladıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Başkan Vekili  Dr. Özge Özalp, Dünya Fizyoterapi Konfederasyonu’nun kuruluş yıldönümü olan 8 Eylül’ün, tüm dünyada ve ülkemizde “Fizyoterapi Günü” olarak kutlandığını belirterek, fizyoterapinin son yıllarda dünyada ve ülkemizde ihtiyacı giderek artan bir meslek olduğunu açıkladı.
Paylaş  
3
0
3
0

Özalp, insan ilişkilerinin ön planda olduğu fizyoterapistlik mesleği, hareket bozukluğuna yol açan her türlü yaralanma ve fonksiyon bozukluklarında çok yönlü fizyoterapi yaklaşımları ile bireyin yaşam kalitesini artırarak normal yaşama dönmeyi hızlandırdığınıkaydetti.

Fizyoterapistlerin mesleki alanlarına da değinen Dr. Özge Özalp,  yaralanma, hastalık, doğuştan gelen engel, hareket sistemi bozuklukları veya diğer durumlardan kaynaklanan ağrı ve fonksiyon bozuklukları ya da hekim tarafından tanısı konan hastalara, mesleğe özgü ölçme, değerlendirme, inceleme yöntemleri ile fizyoterapi ve rehabilitasyon programlarını planlayan, uygulayan mesleki otonomiye sahip sağlık profesyonelleri olduğunu ifade etti.

Özge Özalp, UKÜ olarak Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanınatoplumun ihtiyaçları doğrultusundagenç ve dinamik, insani ve etik değerlere sahip fizyoterapistler kazandırma amacında olduklarını belirtti. 

Dr. Özge Özalp, “Geleceğin mesleği olarak gördüğümüz fizyoterapistlik mesleğinin tüm yönleriyle daha aydınlık ve çağdaş düzeye ulaşmasını diliyor, insanların hayatlarına hareket katarak, sağlıklı bir yaşam sürmeleri için yola çıkan fizyoterapistlerin “8 Eylül Dünya Fizyoterapi Günü”nü kutluyorum” dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Ünlü yönetmen Mehmet Turgut DAÜ'deydi
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü’nün daveti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelen ünlü yönetmen, fotoğrafçı, sunucu ve yapımcı Mehmet Turgut, DAܒde “Portre ve Kurgu” başlı...
Amerikan Koleji'nden 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı kutlaması
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Okullar Grubuna bağlı, The American College, The International Prep School, The American Elementary School ve The American Nursery School, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunu...
LAÜ ev sahipliğinde Lefke Kadınlar Konseyi yemeği düzenlendi
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ)ev sahipliğinde Lefke Kadınlar Konseyi tarafından düzenlenen öğle yemeği üniversitenin sosyal tesisi EUL Lounge’da gerçekleştirildi.