Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 7 Eylül 2018, Cuma 10:02
banner

UKÜ'lü Akademisyen, fizyoterapinin dünyada ve ülkemizde ihtiyacı giderek artan bir meslek olduğunu açıkladı

UKÜ'lü Akademisyen, fizyoterapinin dünyada ve ülkemizde ihtiyacı giderek artan bir meslek olduğunu açıkladıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Başkan Vekili  Dr. Özge Özalp, Dünya Fizyoterapi Konfederasyonu’nun kuruluş yıldönümü olan 8 Eylül’ün, tüm dünyada ve ülkemizde “Fizyoterapi Günü” olarak kutlandığını belirterek, fizyoterapinin son yıllarda dünyada ve ülkemizde ihtiyacı giderek artan bir meslek olduğunu açıkladı.
Paylaş  
3
0
3
0

Özalp, insan ilişkilerinin ön planda olduğu fizyoterapistlik mesleği, hareket bozukluğuna yol açan her türlü yaralanma ve fonksiyon bozukluklarında çok yönlü fizyoterapi yaklaşımları ile bireyin yaşam kalitesini artırarak normal yaşama dönmeyi hızlandırdığınıkaydetti.

Fizyoterapistlerin mesleki alanlarına da değinen Dr. Özge Özalp,  yaralanma, hastalık, doğuştan gelen engel, hareket sistemi bozuklukları veya diğer durumlardan kaynaklanan ağrı ve fonksiyon bozuklukları ya da hekim tarafından tanısı konan hastalara, mesleğe özgü ölçme, değerlendirme, inceleme yöntemleri ile fizyoterapi ve rehabilitasyon programlarını planlayan, uygulayan mesleki otonomiye sahip sağlık profesyonelleri olduğunu ifade etti.

Özge Özalp, UKÜ olarak Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanınatoplumun ihtiyaçları doğrultusundagenç ve dinamik, insani ve etik değerlere sahip fizyoterapistler kazandırma amacında olduklarını belirtti. 

Dr. Özge Özalp, “Geleceğin mesleği olarak gördüğümüz fizyoterapistlik mesleğinin tüm yönleriyle daha aydınlık ve çağdaş düzeye ulaşmasını diliyor, insanların hayatlarına hareket katarak, sağlıklı bir yaşam sürmeleri için yola çıkan fizyoterapistlerin “8 Eylül Dünya Fizyoterapi Günü”nü kutluyorum” dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

DAÜ'den Mustafa Sandal'lı "Hoşgeldin Gecesi"
image Kuzey Kıbrıs Turkcell ana sponsorluğunda devam eden Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 21. Oryantasyon Günleri kapsamında 25 Eylül 2018 Salı akşamı “Hoşgeldin Gecesi” düzenleniyor.
UKÜ Muhasebe ve Finans Bölümü FIBAA tarafından akredite edildi
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) akademik gelişmelerine bir yenisini daha ekleyerek, eğitim kalitesini bir kez daha tescillendirdi. UKÜ Muhasebe ve Finans Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mehmet Ağa, Bölüm’ünFIBAA (Ulusla...
Uluslararası Final Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Re...
image Uluslararası Final Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne bağlı Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Programı, 2018 – 2019 Akademik Yılı’nda öğrenci alarak eğitim vermeye başladı.