Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 7 Eylül 2018, Cuma 13:01
banner

DAÜ'den Doç. Dr. Senih Çavuşoğlu 2018 Avrupa Kültürel Miras Yılı'na davet edildi

DAÜ'den Doç. Dr. Senih Çavuşoğlu 2018 Avrupa Kültürel Miras Yılı'na davet edildiDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Başkanı Doç. Dr. Senih Çavuşoğlu, Europa Nostra ve Avrupa Komisyonu Kıbrıs Temsilciliği tarafından 2018 Avrupa Kültürel Miras Yılı kapsamında düzenlenen “Amphorae” (Amfora) projesine davet edildi.
Paylaş  
5
1
5
0

Europa Nostra, 29 Kasım 1963'te Paris'te kuruldu. 50 yılı aşkın süredir, kültürel mirası kutlayan, koruyan ve lobi yapan Europa Nostra, bugün 40'ın üzerinde ülkeden üyeleriyle Avrupa'nın en temsili miras örgütü olarak tanınmaktadır.

2018 Avrupa Kültürel Miras Yılı, Avrupa çapında ulusal, bölgesel ve yerel  düzeyde farklı kültürel mirasları kutlamaktadır. “Bizim Mirasımız: Geçmişin Gelecekle Buluştuğu Nokta” sloganı altında gerçekleşen 2018 Avrupa Kültürel Miras Yılı’nın amacı daha çok insanın Avrupa’nın kültürel mirasını keşfedip ortak bir aidiyet hissi yaratmaktır.

Amfora projesi kapsamında Ağustos 2018’de Kıbrıs’ın amfora testileri dekore edilmesi amacıyla 12 çağdaş sanatçıya ulaştırıldı. 2018 Eylül sonunda sanatçılar ile kısa bir video röportaj eşliğinde sanat eserine dönüştürülen amforalar toplanacak. Amforalar, 2018  Ekim ayında KKTC Lefkoşa’da bulunan EU House’da (Avrupa Birliği Evi) sergilenecek , 6 – 8 Aralık 2018 tarihlerinde ise Avusturya Vienna’da 2018 Avrupa Kültürel Miras Yılı kapanış töreninde sergilenecek.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

KKTC Yükseköğretimi Ekonomik ve Sosyal Sürdürülebilirlik Komisyonu "acil önle...
image Üniversiteler Arası Koordinasyon Kurulu (ÜAKK) tarafından oluşturulan KKTC Yükseköğretimi Ekonomik ve Sosyal Sürdürülebilirlik Komisyonu, ilk toplantısını dün YÖDAK’ta yaptı.
"Esaretten Özgürlüğe" isimli oyun öğrencilerle buluştu
image Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Tiyatro AŞHK Sanat Merkezi’nin birlikte organize ederek Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100’üncü yılı nedeniyle Kültür Dairesi himayesinde düzenlediği etkinlikler çerçevesinde Tiyatr...
GAÜ'den, amatör denizciliğe destek
image TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın TC ve KKTC vatandaşları için başlattığı "1 Milyon Denizci" projesi kapsamında, Amatör deniz tutkunlarına Girne Amerikan Üniveritesi (GAÜ) kampüsünde kurs verildi.