Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 8 Eylül 2018, Cumartesi 12:24
banner

UKÜ'lü akademisyen, ilk kez okula gidecek çocukların ebeveynlerine önerilerde bulundu

UKÜ'lü akademisyen, ilk kez okula gidecek çocukların ebeveynlerine önerilerde bulundu Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi Öğretmenliği Program Başkanı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sarem Özdemir, ilk kez okul öncesi veya ilköğretim kurumlarına gidecek çocuklarınuyum süreçlerini kolaylaştırmak için ebeveynlere önerilerde bulundu.
Paylaş  
6
1
5
0

Yrd. Doç. Dr. Sarem Özdemir, binlerce çocuğun yakın bir zamanda hayatında ilk kez gerek okul öncesi gerekse ilköğretim kurumlarına gideceğini belirterek, bu durumun sadece çocuklar için değil aileler için de önemli bir adım olduğunu kaydetti. 

Velilerin kaygılı çocuklar için okulda yaşayacakları olumlu noktaları aktarmalarını öneren Özdemir,“Okulda bir çok yeni arkadaşın olacak”, “arkadaşlarınla keyifli oyunlar oynayacaksın”, “sınıfta birlikte şarkılar söyleyeceksiniz” gibi çocuklarını motive edici ifadeler kulanmalarının önemine değindi.

Öğretmenin okula başlayacak çocukla ilgili bilinmesi gereken detayları velilerin paylaşması gerektiğine dikkat çeken Yrd. Doç. Dr.  Özdemir, ayrıca her an ulaşılabilir olunması için iletişim bilgilerinin de verilmesini hatırlattı. Özdemir,öğretmenin iletişim bilgileri yanı sıra diğer velilerle tanışıp,telefon numaralarının da paylaşabileceğinin faydasına değindi.

Okulun ilk gününde ebeveynlerin çocuklarıyla birlikte okulun veya sınıfın içine girebileceklerini ancak hemen ayrılmaları gerektiğini kaydeden Özdemir, bunu alışkanlık haline getirmemesinin önemine değindi.

Yrd. Doç. Dr. Sarem Özdemir çocukların okulda beslenmesi hakkında da bilgi vererek, velilerin beslenme çantasına çocuğun alışkın olmadığı yiyecekler yerine sevdikleri yiyecekleri koymalarını öğütledi. Okul Öncesi Öğretmenliği Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sarem Özdemir, çocukların zorluk yaşamaması adına bağcıklı ayakkabı yerine cırtcırtlı ayakkabı tercih edilmesini, bu sayede öğrencilerin daha rahat hareket edebileceklerini de sözlerine ekledi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

"Yükseköğrenim kabuk değiştiriyor, kampüs dışı öğrenme şekli gelişecek"
image Girne Amerikan Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı olan Prof.Dr.Pınar Eraslan Yayınoğlu, iletişim eğitimiyle ilgili deneyimleri hakkında açıklamalarda bulundu.
KISBÜ'deki girişimcilik yarışmasının kazananlarına ödülleri verilecek
image KKTC Üniversiteler Arası Girişimcilik ve Yenilikçi Fikir Yarışması’nda ilk üçe giren takımlara ödülleri 23 Ocak 2019 Çarşamba günü yapılacak olan tören ile takdim edilecek.
YÖDAK Başkanı Büke: "Engelsiz kampüs olanakları değerlendiriliyor"
image Başbakanlık Engelli Hizmetleri Kurulu üyelerinden Günay Kibrit, Orkun Bozkurt ve Zehra Altınay; YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Akile Büke’yi ziyaret etti.