Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 8 Eylül 2018, Cumartesi 12:24
banner

UKÜ'lü akademisyen, ilk kez okula gidecek çocukların ebeveynlerine önerilerde bulundu

UKÜ'lü akademisyen, ilk kez okula gidecek çocukların ebeveynlerine önerilerde bulundu Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi Öğretmenliği Program Başkanı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sarem Özdemir, ilk kez okul öncesi veya ilköğretim kurumlarına gidecek çocuklarınuyum süreçlerini kolaylaştırmak için ebeveynlere önerilerde bulundu.
Paylaş  
6
1
5
0

Yrd. Doç. Dr. Sarem Özdemir, binlerce çocuğun yakın bir zamanda hayatında ilk kez gerek okul öncesi gerekse ilköğretim kurumlarına gideceğini belirterek, bu durumun sadece çocuklar için değil aileler için de önemli bir adım olduğunu kaydetti. 

Velilerin kaygılı çocuklar için okulda yaşayacakları olumlu noktaları aktarmalarını öneren Özdemir,“Okulda bir çok yeni arkadaşın olacak”, “arkadaşlarınla keyifli oyunlar oynayacaksın”, “sınıfta birlikte şarkılar söyleyeceksiniz” gibi çocuklarını motive edici ifadeler kulanmalarının önemine değindi.

Öğretmenin okula başlayacak çocukla ilgili bilinmesi gereken detayları velilerin paylaşması gerektiğine dikkat çeken Yrd. Doç. Dr.  Özdemir, ayrıca her an ulaşılabilir olunması için iletişim bilgilerinin de verilmesini hatırlattı. Özdemir,öğretmenin iletişim bilgileri yanı sıra diğer velilerle tanışıp,telefon numaralarının da paylaşabileceğinin faydasına değindi.

Okulun ilk gününde ebeveynlerin çocuklarıyla birlikte okulun veya sınıfın içine girebileceklerini ancak hemen ayrılmaları gerektiğini kaydeden Özdemir, bunu alışkanlık haline getirmemesinin önemine değindi.

Yrd. Doç. Dr. Sarem Özdemir çocukların okulda beslenmesi hakkında da bilgi vererek, velilerin beslenme çantasına çocuğun alışkın olmadığı yiyecekler yerine sevdikleri yiyecekleri koymalarını öğütledi. Okul Öncesi Öğretmenliği Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sarem Özdemir, çocukların zorluk yaşamaması adına bağcıklı ayakkabı yerine cırtcırtlı ayakkabı tercih edilmesini, bu sayede öğrencilerin daha rahat hareket edebileceklerini de sözlerine ekledi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

The Amerıcan Nursery School öğrencileri okula merhaba dedi
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Okullar Grubu bünyesinde eğitim veren, The American Nursery School’da  2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılının oryantasyon sürecini başarı ile atlatan minikler,  birbirinden farklı aktivi...
Açıköğretim 'ikinci üniversite' kayıtları uzatıldı
image Anadolu Üniversitesinin "ikinci üniversite" programı için kayıt işlemleri 5 Ekim'de sona erecek.
KTÖS: "Bazı harcamaların karşılanması için devlet okullarına bütçe ayrılmalı"
image Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), devlet okullarına bütçe ayrılmadığını savunarak, Sendika’nın hazırladığı okullara bütçe ayrılmasını düzenleyen yasa taslağının hayata geçirilmesi çağrısında bulundu.