Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 10 Eylül 2018, Pazartesi 12:54
banner

DAÜ, Profesör Doktor Allam'ı ağırladı

DAÜ, Profesör Doktor Allam'ı ağırladıMısır’dan Kahire Alman Üniversitesi (The German University in Cairo) öğretim üyesi Prof. Dr. Abdelmegid Mahmoudabdalla Allam, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin (DAÜ) misafiri oldu.
Paylaş  
4
0
3
0

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde doktora öğrenci eş danışmanlığı görevi yapan Prof. Dr. Allam, DAܒlü öğrencilere “Havacılık Navigasyonu” ve “Hastalıkların insan dokularının elektromanyetik özelliklerini kullanarak mikrodalga anten sensörlerinin yardımı ile teşhisi” konularında 2 gün üst üste seminer verdi.

PROF. DR. NECDET OSAM VE PROF. DR. H. TANJU BESLER’E ZİYARET

DAܒde olduğu süre içerisinde DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam ve Akademik İşler’den Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halit Tanju Besler’i de ziyaret eden Prof. Dr. Allam, DAÜ hakkında geniş bilgiler aldı. Ziyaretlerde iki üniversite arasında olası iş birlikleri üzerinde yoğunlaşıldı.

Görüşmelerde öğrenci değişim programı, bilimsel bir ortak proje yapılması ve DAܒde insan vücuduna entegre edilebilecek küçük boyutlardaki antenlerin tasarımı, üretimi ve test edilmesi ile ilgili bir laboratuvar kurulması gibi konularda ön görüşmeler ve fikir alışverişleri gerçekleştirildi. Prof. Dr. Allam da Kahire Alman Üniversitesi hakkında bilgiler vererek DAܒde olduğu süre içerisinde çok güzel bir şekilde ağırlandığını ve DAܒnün etkileyici bir üniversite olduğunu dile getirdi. Prof. Dr. Allam’a ziyaretlerde DAÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Hasan Demirel ve Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Rasime Uyguroğlu da eşlik etti.

PROF. DR. ALLAM KİMDİR?

Halen, Kahire Alman Üniversitesi, Haberleşme Bölüm Başkanı olarak görev yapmakta olan Prof. Dr. Allam’ın, antenler, mikrodalga antenler, modern araç antenleri, özel amaçlı antenler ve implantasyon antenler konusunda çok sayıda yayınları ve laboratuvar çalışmaları mevcuttur.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UKÜ Eğitim Fakültesi geleceğin öğretmen adaylarını bekliyor
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Eğitim Fakültesi teknolojik donanıma sahip sınıfları, geniş uygulama alanları ve öğretmen adaylarının kazanımları için her türlü fiziksel donanımıyla 2018-2019 Akademik Yılı’na h...
GÜKAD'dan kampanya: "Kullanılmayan kırtasiye malzemeleri, eğitim için işe yar...
image Güzelyurt Geliştirme ve Kalkındırma Derneği (GÜKAD), “ekonomik dayanışma ve ekolojik barışa katkı sağlamak” maksadıyla, ikinci el kırtasiye toplama kampanyası başlattı.
KAÜ'de öğrenciler oryantasyon ile üniversite hayatına adım atıyor
image Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) 2018-2019 Akademik Yılı’nda kayıt yaptıran öğrencilerine üniversiteye adapte olabilmeleri ve Ada’yı tanımalarını sağlamak amacıyla oryantasyon programı düzenledi.