Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 11 Eylül 2018, Salı 15:30
banner

Akpınar Eğitim Vakfı açıkladı: "En güçlü burs sürecini başlatıyoruz"

Akpınar Eğitim Vakfı açıkladı: En güçlü burs sürecini başlatıyoruzGirne Amerikan Üniversitesi'nin (GAÜ) 50'inci Kuruluş Yılı sürecinde; Ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan yetiştirilmesi amacı doğrultusunda, maddi imkânları kısıtlı, başarılı öğrenciler için faaliyet gösteren yine ülkemizin en önemli sosyal teşebbüslerinden biri olan 'Akpınar Eğitim Vakfı' almış olduğu bir karar doğrultusunda; yeni açılımlar ile farklı bir burs yararlandırma programını başlattı.
Paylaş  
12
10
12
0

Bilindiği gibi, Akpınar Eğitim Vakfı  ile Kıbrıs Çocuk Vakfı; özel misyonlarını devam ettirirken, 2035 Yılı'nda kutlanacak GAÜ'nün 50'inci Kuruluş Yıldönümü hedeflerine yönelik sosyo-ekonomik ve bilimsel projelerin içinde de yer alıyorlar. 

Akpınar Eğitim Vakfı'nın, KKTC ve TC kanatları tarafından yapılan duyurularda; Ek yerleştirme ve ÖSYM'nin ilgili dikey geçiş protokolünü (DGS) öngören tüm süreçlerinde geçerli olan burs kararlarının, eğitim ve barınma (yurt) alanlarında yapılacak ilk başvurulara göre 2018- 2019 Akademik Yılı'ndan itibaren uygulanacağı da açıklandı.

EN GÜÇLÜ BURS SÜRECİ

Akpınar Eğitim Vakfı tarafından bugün yapılan açıklamanın geri kalan kısmı şu ifadelerden oluştu;

"Ülkemiz ve Türkiye Cumhuriyeti'nde döviz kurları bazında yaşanan ekonomik dalgalanmalar sebebiyle; 'TC, KKTC ve Uluslararası Uyruklu Öğrenciler' için, eğitim ve konaklamada en güçlü burs desteğini başlatıyoruz. Öncü bir yaklaşımla bu kararları alırken, şu hatırlatmaları yapmayı da uygun görüyoruz: 'Eğitim Bursları' kontenjanları ile barınma (yurt) kontenjanları, sınırlı bir kapasiteye sahip olacaktır. Öncelikler; ilk yapılan başvurular ile GAÜ ve kardeş üniversite Kıbrıs Amerikan Üniversitesi'nin (KAÜ) bütün bölümlerine 'ilk üç tercih' kriteri ile yapılması doğrultusunda değerlendirilecektir.

Özellikle, GAÜ Hukuk Fakültesi'ne ilk üç tercihinde yer veren adaylara yüzde 50, Havacılık ve Lojistik Yüksek Okulu Pilotaj  Bölümü aday öğrencilerine ise yüzde 25 burs desteği sağlanırken, yurt kontenjanlarına yapılacak başvurularda da ek konaklama ücreti  desteği yürürlükte olacaktır.

'Yurtta Barınma Bursu' kontenjanları ise; Kız öğrenciler için 100 kişi olarak öngörülürken, erkek öğrenci adayları için; yine 100 kişi kapasitesinde olacaktır. Öte yandan, ek kontenjana müracaatlarını tamamlamış aday öğrencilerimiz için, bir diğer burs olanağı olan; GAÜ İngiltere Kampüsü'ndeki 'Hazırlık Eğitim Bursu' başvurularının kabul işlemleri de devam etmektedir."

Akpınar Eğitim Vakfı tarafından yapılan ilgili açıklamanın sonunda ise kamuoyuna ve aday öğrencilere yönelik olarak; "Eğitim ve öğretim kavramsal olarak; bilimsel, sosyo-ekonomik ve kültürel ihtiyaçların karşılanması için 'insani değerlere' ana yöneliş olduğu kadar, aynı zamanda da temel bir haktır. Amacımız; Başarılı, ancak maddi imkanları kısıtlı gençlerimize imkanlar ölçüsünde bilimsel, sosyal kültürel hizmetlerde bulunabilmek ve eğitim haklarını korumaktır. Böylece; akılcı, çağdaş ve elbette bağımsız düşünen, bireylerin gelişmesine destek olabilmektir. Kamuoyuna saygılarımız ile duyururuz." ifadeleri yer aldı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ'de tohumun önemi, takası, bankası ve koruması konuşulacak
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi tarafından "Tohum; Mucizevi Yaşam Kaynağı" konulu konferans gerçekleşecek.
UKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri beyaz önlüklerini törenle giyiyor
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu ve Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu tarafından  25 Nisan Perşembe günü Beyaz Önlük Giyme Töreni düzenlenecek.  Öğrenci...
YÖDAK: "Üniversitelerle ilgili nihai kararlar kuruldan çıkıyor"
image Yükseköğretim Planlama, Denetleme Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) ziyaret edilen üniversitelerden talep edilen belgelerin kurula iletildiğini, değerlendirmelerin kurul tarafından yapıldığını, nihai kararla...